Čechova éra v Chelsea možná skončí, kouč s ním už nepočítá

Manažer londýnské Chelsea Andre Villas-Boas plánuje na konci sezóny masivní obměnu kádru a pakovat by se mělo několik hvězdných hráčů v čele s českým reprezentačním gólmanem Petrem Čechem. Dalšími by pak měli být útočníci Nicolas Anelka či Didier Drogba.

Čechova éra v Chelsea možná skončí, kouč s ním už nepočítá
V Chelsea si v současné době nemůže být nikdo ničím jistý. Spekuluje se totiž, že odejít by měli i Alex, Salamon Kalou, Paulo Ferreira, Florent Malouda, Branislav Ivanovič či Jose Bosingwa.

Největším překvapením je bezesporu jméno Petra Čecha, kterému v Chelsea důvěřoval Villas-Boasův učitel Jose Mourinho, za jehož éry zažívala Chelsea výtečné časy. Villas-Boas však počítá s tím, že se na trenérské lavičce klubu, od něhož se očekávají úspěchy udrží, ale po velice nevydařeném vstupu do sezóny se o jeho budoucnosti hodně mluví.

Portugalskému kouči se mnohem více líbí styl Pepe Reiny z Liverpoolu či Victora Valdese ze španělské Barcelony, kteří podle něho hrají modernějším stylem a více spolupracují s obranou. "Petr, Ross Turnbull a Hilario potřebují více komunikovat s obranou řadou, aby mohli lépe kontrolovat prostor," řekl kouč.

Čechovo místo mezi třemi tyčemi by mohl zaujmout také devatenáctiletý Belgičan Thibaut Courtois, jenž z londýnského klubu hostuje ve španělském Atléticu Madrid a do Chelsea přišel z Genku.