Vrba: Vyrovnávací gól mě doslova dojal

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Viktorie Plzeň v úterý večer na stadionu v Praze v Edenu ukončila své účinkování ve skupině H Ligy mistrů remízou 2:2 s italským týmem AC Milán a ozdobila svůj postup do Evropské ligy výborným výsledkem v dramatickém závěru. Trenéra Plzně Pavla Vrbu vyrovnávací gól dojal.

Vrba: Vyrovnávací gól mě doslova dojal
"Hráli jsme na sebe a na svůj výsledek, nechtěli jsme se ohlížet na to, jak dopadne utkání FC Barcelona - BATE Borisov. Měli jsme spoustu šancí, ale když jsme prohrávali po našich chybách 0:2, tak už jsem nevěřil, že bychom to dotáhli na remízu. Bod je fascinující. Vyrovnávací gól mě doslova dojal," prohlásil po utkání trenér Viktorie Plzeň Pavel Vrba. Jeho svěřenci srovnali skóre z 0:2 na 2:2 v 89. minutě a ve třetí minutě nastavení.

"Ten gól mě tedy dojal víc než ty gratulace k narozeninám po zápase, kdy mi přálo tolik fanoušků," řekl Vrba, jenž slavil v úterý své osmačtyřicátiny.

Vývoj druhého utkání skupiny trenér Vrba průběžně příliš nesledoval. "V poločase jsem zaznamenal, že je to v Barceloně 1:0 a pak jsem zaslechl, že je to už 3:0. Ale já jsem velmi šťastný, že jsme si ten postup do Evropské ligy uhráli sami. Je to obrovské povzbuzení. Je důležité, abychom ty poháry hráli každý rok a získávali dál tyhle zkušenosti. Jinak je zase rychle ztratíme. Nejvíc pyšný jsem na to, že jsme dokázali vůbec postoupit do Champions League, to si před rokem nikdo ani nepomyslel. V Evropské lize mám ty nejvyšší ambice," konstatoval kouč českého mistra.

Radost z remízy se sedminásobným vítězem Ligy mistrů mu kazilo pouze zranění Petra Jiráčka po faulu stopera Nocerina. "Zatím k tomu skoro nemůžu nic říct. Petr Jiráček totiž už v průběhu zápasu odjel do Plzně na rentgen a vyšetření. Jde o zranění kotníku. Nemělo by snad jít o nějaké přetržené vazy. Netuším, jak je to vážné," sdělil Vrba.

Na hřiště poslal ve 29. minutě jednadvacetiletého Vladimíra Daridu, jenž si vedl velmi dobře. "Nasadil jsem ho do hry, protože v něm vidím nástupce Pavla Horvátha," vysvětlil plzeňský trenér.

"Myslím, že jsme ukázali cestu, kterou chceme jít. Naučili jsme se hrát se silnými mužstvy, jako jsou třeba FC Kodaň nebo Trondheim, je však důležitější, abychom se utkávali s těmi nejsilnějšími. Jaro v Evropské lize bude dalším dobrodružstvím," dodal Pavel Vrba.

Trenér AC Milán Massimiliano Allegri přišel na tiskovou konferenci v Edenu viditelně rozčarovaný. "Hodně jsem se na konci utkání rozzlobil, měli jsme vyhraný zápas. Začali jsme opatrně, pak jsme hned na začátku druhé půle dali dva góly a všichni si mysleli, že je rozhodnuto. Ke konci střetnutí už hráči nebyli tak pozorní a otevřeli Plzni vrátka. Kdybych měl svému týmu dát známku jako ve škole, tak by to byla dostatečná. Plzeň potvrdila to, co jsme o ní věděli už po prvním zápase v Miláně, tady nám ukázala, co umí," prohlásil kouč milánského velkoklubu.