Kritikům jsme uštědřili políček, zářil Villas-Boas a chrlil superlativy

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Až v posledním zápase skupiny si účast v osmifinále Ligy mistrů zajistil jeden z nejstabilnějších účastníků závěrečných bojů této soutěže FC Chelsea, když v úterním domácím utkání rozdrtil v přímém souboji o postup španělskou Valencii.

Kritikům jsme uštědřili políček, zářil Villas-Boas a chrlil superlativy
„Je to skvělý výsledek a jsem rád za hráče, protože jsme přes všechnu kritiku a předpoklady nakonec skončili ve skupině na prvním místě,“ řekl po utkání portugalský trenér londýnského klubu André Villas-Boas. „Všem kritikům jsme uštědřili políček. Dali jsme rychlý gól, pak přidali druhý a soustředili se na defenzivu, abychom pojistili postup,“ doplnil.

„Mužstvo prokázalo skvělého ducha, soudržnost, zodpovědnost, sílu charakteru a schopnost ustát kritiku,“ chrlil superlativy. „Drželi jsme pevný blok, Valencie sice měla dobré držení míče, ale nedostávala se do těch správných prostorů. Fotbal je otázkou výsledků a my jsme dnes dosáhli skvělého úspěchu,“ pyšnil se.

Villas-Boas se rovněž pozastavil nad dvěma góly Didiera Drogby. „Ano, odehrál výborný zápas a získává zpět sebevědomí. Pokud bude podávat takové výkony, bude to pro tým velmi přínosné. Velkou radost mám ale z čistého konta. V posledních čtyřech ligových zápasech jsme třikrát nedostali gól a naše defenziva se hodně zlepšuje. Skončili jsme první ve skupině a můžeme se těšit na los,“ dodal k utkání s Valencií.

Španělský klub mohl postoupit, pokud by uhrál remízu, ve které by padly góly, pochopitelně také při výhře. „Na zápas jsme byli dobře připraveni, ale brzy jsme inkasovali. Asi by se to vyvíjelo jinak, pokud bychom vstřelili první gól,“ spekuloval trenér Valencie Unai Emery. „Měli jsme hodně držení míče, hodně šancí, hodně rohových kopů, ale nic jsme z toho nevytěžili,“ litoval.

„Možná nejsme tak silní. Chelsea má silný a fyzicky velmi dobře vybavený tým. Dneska nemůžu hráčům vytknout víc než jen neproměňování šancí,“ podotkl Emery. „Kromě úterka nás může mrzet hlavně zápas v Genku, kde jsme zbytečně přišli o dva body. Ale nemá cenu hledět zpět, teď se musíme soustředit na zápasy v Evropské lize,“ dodal.