Přestupová částka za Jiráčka by mohla překročit 100 milionů...

Záložník Petr Jiráček dost možná v úterý odehrál proti AC Milán svůj poslední zápas v dresu Viktorie Plzeň. O reprezentačního univerzála, jehož cena v letošním roce mnohonásobně vzrostla, usiluje bundesligový VfL Wolfsburg.

Přestupová částka za Jiráčka by mohla překročit 100 milionů...
Trenér a zároveň sportovní manažer "Vlků" Felix Magath už údajně předložil plzeňskému majiteli Tomáši Paclíkovi nadstandardní nabídku na Jiráčkův přestup. Pětadvacetiletý hráč prý Magatha zaujal natolik, že za něj nabízí třikrát vyšší odstupné, než v případě jiného plzeňského hráče Václava Pilaře. Přestupní částka by mohla překročit hranici 100 milionů korun.

Paclík nechtěl být ve středečním rozhovoru konkrétnější. "O Jiráčka je velký zájem, rozhodování o jeho transferu ale bude záležet na tom, co bude chtít sám hráč. Rádi bychom ho viděli v evropských bojích na novém plzeňském stadionu také na jaře, to je stejné, jako v případě Vaška Pilaře," uvedl Paclík. "Navíc se nám Petr v utkání proti AC Milán zranil, takže uvidíme, jak to bude vypadat," dodal plzeňský šéf.

Jiráček odstoupil z úterního zápasu Ligy mistrů proti AC Milán už v polovině prvního poločasu po nezaviněném střetu se stoperem Danielem Bonerou. Po zápase západočeský klub oznámil, že hráč má výron v kotníku, takže nepůjde o vážnější zranění.

Jiráček patřil v letošním roce k ústředním postavám Viktorie Plzeň. Na jaře pomohl týmu vybojovat premiérový mistrovský titul, v létě pak výraznou měrou přispěl k historickému postupu do základní skupiny Ligy mistrů. Vydařený ročník mu na podzim vynesl pozvánku do reprezentace, které nakonec pomohl v baráži na hřišti Černé Hory důležitou brankou k postupu na evropský šampionát.