Van Nistelrooij hodlá žalovat Vieiru

Van Nistelrooij hodlá žalovat Vieiru

Nizozemský útočník Ruud van Nistelrooij zvažuje podání žaloby na francouzského fotbalistu Patricka Vieiru. Nelíbily se mu výroky záložníka Juventusu Turín, který ho ve své autobiografii nazval podvodníkem, zbabělcem i peprnějšími výrazy.

Kanonýr Manchesteru United před týdnem ostře zareagoval na úryvky knihy uveřejněné v listu News of the World. "Ruud van Nistelrooij je podvodník a zbabělec, který se při faulování protihráčů chová lstivě," napsal o něm Vieira.

S někdejším obráncem londýnského Arsenalu má Van Nistelrooij vyhrocené vztahy už dva roky od chvíle, kdy Vieira v zápase na Old Trafford dostal červenou kartu za nakopnutí nizozemského fotbalisty. Ten pak neproměnil v poslední minutě penaltu, načež se bezprostředně po závěrečném hvizdu strhla mezi hráči potyčka. Arsenal, jehož fotbalisté šarvátku vyprovokovali, za to tehdy dostal rekordní pokutu 175.000 liber (přes osm milionů korun).

Vieira svému bývalému rivalovi stále nemůže přijít na jméno. "Je to řada situací, kterých si příliš často nikdo nevšiml. V Arsenalu jsme ho nenáviděli a měli jsme pro to pravý důvod. Je to skvělý fotbalista, ale všechno mě na něm rozčiluje," dodal.

[ 14.11.2005 - ČTK / eFotbal ]