Messi sní dál svůj sen o triumfu na MS a Copa Américe

Hvězda Barcelony Lionel Messi je přesvědčen, že může s Argentinou získat titul mistrů světa. Jeden z nejlepších hráčů současnosti to uvedl v pondělním rozhovoru, který zveřejnila na svých stránkách Argentinská fotbalová asociace.

Messi sní dál svůj sen o triumfu na MS a Copa Américe
Messi vyhrál s Barcelonou řadu trofejí, ale s reprezentací zatím na triumf stále čeká. Argentinci se na důležité mezinárodní akci radovali naposledy v roce 1993 na Copa América. "Pořád sním svůj sen. Chci se stát mistrem světa a zvednout nad hlavu trofej pro vítěze Copa América. Vím, že se mi to podaří. Jsem o tom přesvědčen a nemusím nikomu nic dokazovat. Rád bych vyhrál titul s národním mužstvem. Jsem jedním ze skupiny, která chce jen to nejlepší pro argentinský fotbal," uvedl hvězdný útočník.

V jeho rodném státě je mu přitom někdy vyčítáno, že v národním dresu nepodává stejné výkony jako ve španělském velkoklubu. "Barcelona a argentinská reprezentace jsou dvě rozdílné věci. Barcelona je nejlepší tým na světě, což připouštějí i lidé, kteří ji nefandí. Za jejími výsledky stojí roky tvrdé práce. V reprezentaci je to rozdílné a náročnější. Za poslední roky se v ní vyměnilo mnoho trenérů. Já jsem si však jistý, že náš tým roste a na velký výsledek ještě dosáhneme," dodal Messi.