Reprezentační kustod byl obviněn z krádeže za půl milionu

Člena realizačního týmu české reprezentace, kustoda Jaroslava Johna, obvinila policie z krádeže. Spolu s dalším mužem měl ukrást bagr za půl milionu korun.

Reprezentační kustod byl obviněn z krádeže za půl milionu
Česká fotbalová reprezentace bude muset řešit podle Novy velkou ostudu. John pracuje pro reprezentaci už víc než 10 let. Jako kustod nosil míče, dresy nebo kopačky takovým legendám, jako Pavel Nedvěd, Petr Čech nebo Karel Poborský.

Podle policie si u sídla Fotbalové asociace České republiky (FA ČR) v areálu stadionu na pražském Strahově vyhlédl bagr a spolu s komplicem ho za bílého dne nákladním autem odvezl i s lešením, které na místě stálo. Způsobil tak škodu 490 tisíc korun.

„Pachatelé znali prostředí. Částečně si odemkli brány, které byly uzamčeny, pak bagr nastartovali pomocí spojených drátů, vylomili spínací skřínku a skřínku u dveří,“ popsal kriminalista Pavel Just.

Kriminalisté ukradený bagr vypátrali, zloději si ho schovali do stodoly ke známému s tím, že si ho vyzvednou až na jaře. „Pachatelé vysvětlovali, že si chtěli bagr jenom půjčit, že by si vykopali kanalizaci. Tato verze není důvěryhodná. Máme i svědka, který nám uvedl pravdu. Byla to prachsprostá krádež,“ doplnil Just. Oba muži už byli obviněni z trestného činu krádeže.

John ve středu tvrdil, že o žádném bagru neví a policie ho nevyšetřuje.

Lidé z Fotbalové asociace nejdříve informaci o obvinění kustoda Johna nevěřili. Pak ale zjistili, že policie už kontaktovala jejich právníky. Vyhazov ale zatím kustoda nečeká. „Bude se ctít presumpce neviny a pak se uvidí,“ sdělil Jaroslav Kolář, mluvčí Fotbalové asociace ČR s tím, že o obvinění zatím na asociaci nevědí.

Obviněným hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody od jednoho roku do pěti let.

Ve středu večer pak přinesly oficiální stránky FA ČR stanovisko a také vyjádření samotného Johna. "Jaroslav John vyložil událost svému zaměstnavateli. Asociace ctí presumpci neviny a předpokládá, že se případ uspokojivě vysvětlí. Zároveň pak vedení FA ČR přivítalo přístup Jaroslava Johna k této záležitosti. Jaroslav John po zvážení situace a jejího možného dopadu zaslal generálnímu sekretáři Rudolfu Řepkovi zprávu, ve která žádá o přerušení svého kontraktu v realizačním týmu reprezentace ČR," píše se ve zprávě na webu fotbal.cz.

"Velice se omlouvám a lituji toho, že záležitost vrhá špatný stín na celou Fotbalovou asociaci," píše Jaroslav John a pokračuje: "S okamžitou platností vás žádám o uvolnění z funkce kustoda reprezentačního A-mužstva, a to až do vyjasnění mého případu, který vyšetřuje Policie ČR," dodává John.