Nenasytný Magath chce Kadlece. Jak se rozhodne hráč?

Nenasytný Magath chce Kadlece. Jak se rozhodne hráč?

O hráče Sparty Praha Václava Kadlece má zájem německý klub VfL Wolfsburg, během čtvrtka by se měl Kadlec po konzultacích s koučem Wolfsburgu Felixem Magathem rozhodnout, zda nabídku přijme a vedení klubu začne jednat se Spartou.

Zájem Wolfsburgu, v jehož kádru je od prosince záložník Viktorie Plzeň Petr Jiráček a od začátku roku 2011 v něm působí další český středopolař Jan Polák, trvá už delší dobu.

"Kdyby se Vašek Kadlec na podzim nezranil, kvůli čemuž musel absolvovat v Německu a ve Švýcarsku dvě operace, tak už by byl hráčem Wolfsburgu. I když ještě není úplně fit, tak Felix Magath má zájem na jeho přestupu už v tomto zimním přestupním termínu," sdělil ve čtvrtek Pavel Paska.

Ve Wolfsburgu by se mohla postupně vytvořit početnější česká kolonie, protože klub z města volkswagenů má také velký zájem o útočníka Plzně Václava Pilaře, s jehož odchodem již v zimě vyslovila Viktoria souhlas a probíhají jednání mezi jeho mateřským klubem FC Hradec Králové a manažery německého týmu.

"Wolfsburg už poslal detailní plán regeneračních postupů včetně dat a míst, kde by je měl Václav Kadlec absolvovat. Ale teď se nejdřív musí rozhodnout sám," dodal Pavel Paska z agentury ISM, která hráče zastupuje.

Devatenáctiletý útočník Václav Kadlec, odchovanec Bohemians, přestoupil do Sparty v roce 2008 za 10 milionů korun a už v 16 letech vstřelil v jejím dresu první ligový gól. Ve statistikách má 78 startů v Gambrinus lize a 15 branek. Jednou nastoupil za reprezentační A tým České republiky a při svém debutu hned skóroval do sítě do sítě Lichtenštejnska.