Pelta: Kauza Bohemians je boj na život a na smrt!

Předseda Fotbalové asociace České republiky Miroslav Pelta v rozhovoru pro deník Sport řekl, že trenér reprezentace Michal Bílek má kontrakt platný až do mistrovství světa v roce 2014, které bude hostit Brazílie. Pelta mluvil i o dalších problémech ve své nové funkci.

Pelta: Kauza Bohemians je boj na život a na smrt!
Pelta je předsedou FA ČR od listopadu 2011 a už srovnává práci v této pozici s šéfováním klubu v Jablonci. "Daleko nejtěžší je vlastnit klub. Jste pod každodenním obrovským tlakem zajistit prostředky. Je to ohromná starost, ohromná zodpovědnost. Funkce předsedy svazu má společenské věci, ale finanční situace je diametrálně odlišná. Ne, že by bylo peněz na rozdávání, ale jsou tu nastavené určité smlouvy, garantované příjmy od ministerstva. Za postup, za prodej televizních práv... Je tady daleko stabilnější prostředí," řekl Pelta.

Ten se mimojiné vyjadřoval i o šéfovi Viktorie Plzeň Tomáši Paclíkovi, který proti němu kandidoval na předsedu FA ČR. "Zasáhlo mě, jak řekl, že když se stanu předsedou, bude muset prodat klub. Nebo to jeho prohlášení v jedné televizní debatě, kde říkal, že má obavu, že ho někdo vydíral. Jestli jsem to správně pochopil, mířilo to tím směrem, že jsem já něco inicioval. Z toho jsem byl šokovaný. Dotklo se mě to, já jsem nezabil ani mouchu, natož abych někoho vydíral. Jsem mírný člověk, který zvažuje každý tlak na někoho. Myslím, že jsem si ty výroky nezasloužil, protože jsem mu nikdy nic neudělal," komentoval tehdejší boj před volbami Pelta.

Po minulém vedení zůstala Peltovi k řešení třeba i "kauza Bohemians". "Sbírám poznatky, ale musím říct, že skoro každý den ke mně přichází nějaké rozhodnutí soudu. Jednou takové, podruhé jiné. Pak přicházejí dopisy od pana Vejsady (majitel FC Bohemians Praha - pozn. red.), od správce konkurzní podstaty... Jsem tím zavalený, není to jednoduché. Zahájil jsem jednání se zúčastněnými, chystám se, že s nimi udělám kulatý stůl, ale začínám být pesimista. Vypadá to, že to není racionální, ale destrukční. Jsou to spory v osobní rovině, nenávist na život a na smrt," dodal Pelta.