Guradiola se divil, proč by měl v závěru stáhnout Messiho...

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Barcelona vyhrála v úterý večer v Lize mistrů na půdě bundesligového Leverkusenu 3:1 a před odvetou na Nou Campu má ke čtvrtfinále prestižní soutěže o pořádný kus blíž než německý celek.

Barcelona, která v Lize mistrů neprohrála už třináct zápasů v řadě a skórovala vždy v posledních 28 duelech prestižní soutěže, tak dál může snít o tom, že vyhraje Champions League potřetí během čtyř let. Trenér kataánského celku Pep Guardiola si výhry 3:1 na půdě Leverkusenu řádně vážil. "Jsme maximálně spokojení s výsledkem, dát venku tři branky je moc důlěžité," pochvaloval si produktivitu mužstva.

Perfektním výkonem a jednou vstřelenou brankou se v dresu Barcelony opět blýskl Argentinec Lionel Messi. Ten zaznamenal během posledních 24 utkání Ligy mistrů celkem 25 gólů a potvrdil, že je ve velké pohodě. Guardiola ani na okamžik neuvažoval o tom, že by hráče v závěru duelu stáhl ze hřiště a nahradil jej defenzivním fotbalistou. "Proč bych to dělal. Lidé chtějí vidět hráče, jako je on. Fotbal je jeho život. Je šťastný, když může hrát. Je moc důležitý pro náš tým, jsme rádi, když hraje," usmíval se Guardiola.

Trenér Leverkusenu Robin Dutt byl určitě spokojenější s výkonem svého týmu ve druhé půli. Do přestávky sice jednou Bayer inkasoval, ale pak srovnal skóre český obránce Michal Kadlec a německý celek byl od té chvíle odvážnější v ofenzivě. "V první půli jsme dobře bránili, ale bylo tam také hodně respektu z Barcelony," konstatoval Dutt. "Ve druhém poločase to bylo z naší strany něco úplně jiného. Dokázali jsme to Barceloně hodně znepříjemnit a za stavu 1:2 byli i blízko vyrovnání," posteskl si trenér německého celku.

Nakonec Leverkusen prohrál 1:3 a všem hráčům Bayeru je jasné, že má německý tým k postupu daleko a nejspíš bude slavit soupeř. "Myslím, že je rozhodnuto," krčil rameny zklamaný Vedran Corluka, bývalý fotbalista Manchesteru City či Tottenhamu Hotspur.