Kadlec: Paradoxně bylo více šancí než proti VfB a Borussii

Kadlec: Paradoxně bylo více šancí než proti VfB a Borussii

Český obránce Michal Kadlec sice v úterý večer vstřelil v dresu Leverkusenu v Lize mistrů gól slavné Barceloně, po utkání byl ale Kadlec zklamaný, protože jeho tým prohrál 1:3.

„Pocity mám po zápase stále rozporuplné. Gól je fajn, zvlášť když byl první v Lize mistrů a především proti Barceloně. Jednou si na to rád vzpomenu, je to pěkný pocit. Na druhou stranu jde o týmový sport a já jsem si stejně jako spoluhráči hlavně přáli, abychom měli šanci do odvety, což tenhle výsledek nedává,“ přiznal Michal Kadlec.

Český obránce dobře věděl, že ve druhém poločase jeho tým dokázal hrát s Barcelonou hrát vyrovnanou partii a chvílemi jí i dokázal přitlačit. Přesto nakonec prohrál. „O to je to horší. Začali jsme sice s velkým respektem, ale především za druhý poločas se nemusíme stydět. Nedařilo se nám v úvodu eliminovat okamžitý presink Barcelony po odebrání míče rychlým přenesením hry, ale po pauze už to bylo rozhodně lepší. Škoda jen, že jsme po mém vyrovnání nedokázali udržet déle nerozhodný stav, nebo dokonce průběh otočit, jako v předchozích pohárových utkáních. Přitom šance jsme na to měli. Možná paradoxně více, než v lize proti Stuttgartu a Dortmundu,“ konstatoval Kadlec.

Na konfrontaci se silným soupeřem byl dobře připravený a věděl, jak silný sok se Bayeru postaví. „Byl jsem z reprezentačních utkání proti Španělsku trochu připraven, ale samozřejmě pro hráče i diváky bylo trochu nezvyklé, že tak málo držíme míč. Je pravda, že na vydařený výsledek by se muselo sejít více faktorů – museli bychom proměňovat šance, mít trochu štěstí a třeba i najít soupeře ve slabším rozpoložení. To nevyšlo, a tak pojedeme na Nou Camp bez větších ambicí,“ připustil, že Barceloně patří před odvetou role jasného favorita na postup.

Kdyby nakonec prošel do další fáze Ligy mistrů jeho Leverkusen, považoval by to za velké překvapení. „Tak by byl asi opravdový fotbalový zázrak, který by bylo těžké k něčemu přirovnat. Ani nepamatuji, komu se podařilo vstřelit na Nou Campu tři branky a bez nich šanci nemáme. Ale pojedeme k odvetě znovu s přáním sehrát důstojný zápas a uvidíme - třeba překvapíme,“ nesložil dopředu zbraně Kadlec.

Německý tým si nakonec i přes prohru vysloužil potlesk fanoušků. „V poločase ještě moc spokojeni nebyli, byli také zaskočeni naší malou aktivitou. Ale myslím, že hru z druhé půle dokázali ocenit, protože fotbalu rozumí. Na stadionu bylo pořádně rušno. V jednu chvíli po nějakém sporném rozhodnutí rozhodčích jsem zaregistroval zcela ohlušující pískot. Hodně zápas prožívali a věděli, že tomu dáváme všechno, a tak za námi stáli,“ konstatoval český reprezentační obránce, jenž netušil, jak bude zápas hodnotit trenér Bayeru. „Na hodnocení ještě dojde. Ale já si myslím, že každý z hráčů víme, co se povedlo a co ne, trenér nám pak ukáže možná ještě nějaké sekvence na videu.“

Kadlec vyjádřil i přesvědčení, že porážka s Barcelonou jeho tým nerozhodí směrem k nejvyšší německé soutěži. „Spíše naopak. Hra z druhého poločasu nás může spíše nabudit a vědomí, že jsme dokázali tak často ohrozit Barcelonu, bude spíše pozitivní zprávou. Hlavně musíme už v sobotu proti Augsburgu zabrat, abychom ještě mohli začít honit alespoň Evropskou ligu, když se Liga mistrů už tak vzdálila,“ uznal český fotbalista, kterého za dva týdny čeká i zápas v dresu české reprezentace v Irsku. „Zatím máme takový klubový zápasový režim, že na to moc času myslet ani nebylo. Ale samozřejmě že to už mám v hlavě, duel v Dublinu už je opravdu blízko a bude to jedna z posledních příprav před Euro. Povinnosti v národním týmu ale začnu řešit až po utkání v lize, jinak to ani nejde.“