Arsenalu to v Miláně nesedlo a do Londýna si veze debakl

[tag]LIGA MISTRŮ[/tag] Mužstvo AC Milán uštědřilo ve druhém středečním utkání debakl londýnskému Arsenalu, když zvítězilo vysoko 4:0 a prakticky tím odstavilo "Kanonýry" ze hry o postup.

Barca a Lyon vítězně, Kadlec dal gól

Arsenal Londýn nastoupil i s Tomášem Rosickým v základní sestavě na hřišti AC Milán. Italský velkoklub se netajil přáním vybudovat si na domácí půdě velký náskok, který by mu následně dovolil proklouznout mezi nejlepších osm celků Champions League. A od úvodu se Milánským nebývale dařilo. Už v patnácté minutě zaskočil obranu londýnských Kanonýrů Kevin-Prince Boateng, který parádní ranou, kdy se míč odrazil od břevna do sítě, otevřel skóre. Milánští nepolevovali v aktivitě a odměnou jim byla druhá branka v podání hlavičkujícího Robinha po přihrávce Ibrahimoviče. Trenér Arsene Wenger se sice pokoušel na nepříjemnou situaci zareagovat stažením Koscielnyho, AC Milán však měl i nadále navrch.

Hostující fotbalisté si totiž nepohlídali ani začátek druhého poločasu. Po chybě Rosického ve středu hřiště se zmocnil balonu Ibrahimovič, na hranici pokutového území oslovil brazilského štírka Robinha a ten s přehledem překonal Szczesnyho potřetí. Polský gólman musel ze své sítě lovit ještě jeden míč. Djourou totiž necelých patnáct minut před koncem zápasu fauloval ve velkém vápně Ibrahimoviče a sám postižený nařízenou penaltu proměnil. AC Milán si tak do londýnské odvety poveze luxusní náskok 4:0.

Liga mistrů, středeční 1. zápas osmifinále:

AC Milán - Arsenal Londýn 4:0 (2:0)
Branky: 15. Boateng, 38. a 49 Robinho, 79. Ibrahimovič z pen.

Český záložník Tomáš Rosický odehrál v dresu Arsenalu celý zápas.

[img id="36870"]

Benfica v petrohradském mrazu padla

Hráči Zenitu Petrohrad vybojovali ve středu těsné vítězství nad lisabonskou Benfikou, rozhodl o něm v samotném závěru utkání svou druhou brankou Roman Širokov.

Petrohrad přivítal svého soupeře ve velkém mrazu, nicméně první poločas se odehrával převážně v režii hostujících fotbalistů. Benfica ze své aktivity vytěžila také první branku, když gólman Petrohradu jen vyrazil trestný kop a dorážející Pereira skóroval. Petrohradská odpověď na sebe ale nenechala dlouho čekat. Šance Keržakova se sice ještě neujala, zanedlouho ale po centru Hubočana upravil na 1:1 nehlídaný Širokov.
Druhý poločas byl dlouho o poznání méně atraktivnější. Až po hodině hry se v šanci ocitl hostující Emerson, jehož pokus ale vytěsnil konečky prstů brankář Ževnov. Za pár okamžiků tak udeřilo na druhé straně.

Keržakov elegantní patičkou uvolnil Semaka, ten se obtočil kolem Pereiry a chytrou ranou překonal Artura. Benfica však nesložila zbraně a dočkala se necelé čtyři minuty vyrovnání z kopačky Cardoza, jemuž gól opět svým zaváháním nabídl gólman Zenitu. Prakticky hned po rozehrávce však udeřilo ještě jednou a naposledy na druhé straně. Po centru Anjukova uplatil důraz v šestnáctce hrdina zápasu Širokov, obešel gólmana a svým druhým zásahem zajistil Zenitu Petrohrad těsné vítězství.

Zenit Petrohrad - Benfica Lisabon 3:2 (1:1)
Branky: 27. a 88. Širokov, 71. Semak - 20. Pereira, 87. Cardozo.