Wenger: Byla to naše nejhorší noc v pohárové Evropě

Wenger: Byla to naše nejhorší noc v pohárové Evropě

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Velmi nepovedený zápas sehráli ve středu v prvním osmifinále Ligy mistrů hráči Arsenalu na hřišti AC Milán, když italský celek vyhrál jasně 4:0. Hostující trenér Arséne Wenger uznal, že to ze strany jeho svěřenců byla katastrofa a horší noc v pohárové Evropě nezažil.

"Byl to šokující výsledek a z naší strany šokující výkon. Dělali jsme chybu za chybou a byli za ně po zásluze trestáni. Je to noc, na kterou nikdy nezapomenu, naše nejhorší v pohárové Evropě. Nebyla za celých devadesát minut ani chvilka, kdybychom byli ve hře," řekl Wenger a pokračoval: "Nebylo by fér, kdybych vinil jen stav hrací plochy, který byl katastrofální, protože náš výkon byl také takový."

Zkušený kouč "Kanonýrů" se navíc obává, že vysoká prohra zanechá na jeho svěřencích následky. "Existuje nebezpečí, že zklamání bude tak velké, že to bude mít důsledky pro naše výkony až do konce sezony. V sobotu nás čeká důležitý zápas v FA Cupu v Sunderlandu, a to je příležitost ukázat naší mentální sílu a reagovat tak na šokující prohru v Miláně. Musíme držet pohromadě a vyhrát další zápas," burcoval Wenger.

Jeho protějšek Massimiliano Allegri byl naopak po vysoké výhře AC velmi spokojený. "Můžeme jen litovat, že jsme neproměnili několik dalších šancí, které jsme si ke konci zápasu vytvořili, náskok před odvetou tak mohl být ještě vyšší. Jsme samozřejmě rádi za tu výhru, ale pět gólů by bylo lepších," uvedl po zápase Allegri.

Ten měl pro svůj tým pak už jen slova chvály. "Hráli jsme dobře, vytvořili si hodně šancí a naopak zastavovali úspěšně útoky soupeře. Hráči plnili pokyny skvěle. Musíme ale pokračovat v dobré práci, protože Arsenal je hodně kvalitní tým," dodal Allegri. Odveta se hraje 6. března v Londýně.