Šlágr Panathinaikos – Olympiakos se nedohrál kvůli výtržnostem

Nedělní šlágr nejvyšší řecké soutěže mezi Panathinaikosem Atény a Olympioakosem Pireus se nedohrálo kvůli výtržnostem fanoušků. Rozhodčí Anastasios Kakos utkání ukončil předčasně v 83. minutě zápasu.

Nejslavnější a nejsledovanější zápas řecké ligy svedl k souboji aktuálně první a druhý tým tabulky. Hostující Olympiakos, kteří vedou soutěž o čtyři body, se na hřišti rivala ujali vedení 1:0, chvilku po poločasové přestávce skóroval Djamel Abdoun.

Fanoušci domácího týmu se ale s vývojem zápasu nechtěli smířit a deset minut po obdržené brance začali připravovat ohnivou estrádu. Podávaly se molotovovy koktejly, ale nešlo o žádnou zahradní párty. Létaly zápalné lahve, brzy na stadionu nebezpečně hořely ohně a fanoušci obou táborů se dostali navzdory snaze policie do kontaktu.

Po nepokojích bylo zatčeno 50 fandů, újmu na zdraví ale utrpělo i 20 policistů. Nebezpečná pyrotechnika se dostala i na hrací plochu. Asi po dvacetiminutovém řádění chuligánů bylo utkání v 83. minutě ukončeno.