Real slaví titul, Messi vytvořil unikátní rekord

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Fotbalisté Realu Madrid zvítězili ve středeční dohrávce 20. dějství španělské ligy na trávníku Bilbaa 3:0 a dvě kola před koncem mohou slavit 32. titul v historii. Svěřenci trenéra Josého Mourinha mají sedmibodový náskok a už nemohou být předstiženi.

Real mohl poslat do vedení Cristiano Ronaldo, jenže stejně jako minulý týden v semifinále Ligy mistrů proti Bayernu Mnichov neproměnil penaltu. Hosty tento moment ale neotřásl a už v 16. minutě je poslal do vedení Gonzalo Higuaín, o chvíli později zvýšil Mesut Özil.

Ronaldo se dočkal na začátku druhé půle, kdy přesně hlavičkoval. Fotbalisté Realu si náskok bez potíží pohlídali, navíc domácí museli hrát od 72. minuty bez vyloučeného Javiera Martíneze, který dostal přísnou druhou žlutou kartu za hraní rukou. V závěru ještě odmítl pojistku Ronaldo, ale jeho další selhání v koncovce hosty nemuselo mrzet a po závěrečném hvizdu začali slavit vytoužený titul.

Barcelona porazila na domácím trávníku Málagu 4:1 i díky hattricku Lionela Messiho, který dvakrát skóroval z penalty. Ale ani to týmu kouče Josepa Guardioly k udržení naděje na obhajobu titulu nepomohlo. Messiho mohlo alespoň potěšit, že díky osmému hattricku překonal evropský rekord legendárního německého kanonýra Gerda Müllera v počtu branek v jedné sezoně. Na kontě má nyní 68 zásahů ve všech soutěžích.
Opora Barcelony se trefila na domácím trávníku dvakrát z penalty a v 64. minutě zkompletovala hattrick. Právě díky poslednímu gólu Messi přepsal historické tabulky a přeskočil Müllera, který si připsal rekordní zápis v sezoně 1972/1973. Čtyřiadvacetiletý Argentinec zaznamenal 68 branek ve všech soutěžích probíhající sezony, z toho 46 gólů vstřelil ve španělské lize.