Hubník byl u obou gólů Düsseldorfu, Hertha opouští bundesligu

Fortuna Düsseldorf remizovala v úterním odvetném utkání baráže o nejvyšší německou soutěž na domácí půdě s Herthou Berlín 2:2. Vzhledem k tomu, že si z Berlína přivezla výhru 2:1, může slavit postup do bundesligy, naopak tým Romana Hubníka podruhé během tří let padá o soutěž níže.

Bundesligová Hertha měla pozici k uhájení bundesligové příslušnosti stíženou už z prvního utkání na domácí půdě. Tehdy ztratili její hráči vedení 1:0 a do Düsseldorfu přijeli s porážkou 1:2. Hned po 30 sekundách odvetného zápasu byla Hertha udržení nejvyšší soutěže ještě dále. Domácí útočník Beister obešel oba stopery Herthy Mijatoviče a následně i Hubníka. Od té chvíle byl berlínský celek lepší a po zásluze po hlavičce Ben-Hatiry srovnal.

Ve druhé půli chtěli hosté pokračovat v tlaku, ale v 54. minutě byl přísně vyloučen po druhé žluté kartě střelec branky Ben-Hatira a navíc po chybě Hubníka dal krátce poté druhý gól domácích střídající Jovanovič. V tu chvíli potřebovala Hertha v deseti vstřelit dva góly a žádný neinkasovat. Až pět minut před koncem se podařilo po akci dvojice Ramos - Raffael vyrovnat, ale to Hertě nestačilo.

Na posledních deset minut se na hrot hostů vysunul Roman Hubník, ale v poslední minutě sedmiminutového nastavení (při druhém gólu domácích zasypali fanoušci Herthy hřiště světlicemi) vnikli na hřiště slavící domácí fanoušci a zápas byl na více než dvacet minut přerušen. Někteří z fanoušků už si začali porcovat postupový trávník. Po dlouhé pauze byly zbývající dvě minuty dohrány a v nich už se skóre neměnilo. A tak mohly začít druhé oslavy domácího týmu a domácích fanoušků, tentokrát už opravdové.

Německá liga, baráž o bundesligu, odvetný zápas - úterní výsledek:

Fortuna Düsseldorf - Hertha Berlín 2:2 (1:1)
Branky: 1. Beister, 59. Jovanovič - 22. Ben-Hatira, 85. Raffael. ČK: 54. Ben-Hatira. První zápas 2:1, do bundesligy postupuje Düsseldorf.

Český obránce Roman Hubník odehrál v dresu hostů celý zápas a byl u obou gólů domácích.