Liverpool deklasoval Fulham, Arsenal a City s těsnými výhrami

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Už v nastavení skóroval Gareth Barry a Citizens díky jeho brance porazili Reading. Totožné výhry dosáhl Newcastle nad QPR i Sunderland na hřišti Southamptonu. Dva vyloučené a tři branky viděli diváci v Upton Parku, kde se nakonec radoval Everton. Po čase zabral i West Brom, který zdolal Norwich. Bezbrankovou remízu viděli diváci na White Hart Lane, kde Spurs přivítali Stoke. Wigan sice doma v závěrečných minutách tlačil, ale Arsenal jednogólovou výhru ubránil.nil.

Gareth Barry dal vítězný gól v 92. minutě a Manchester City tak porazil Reading až brankou v posledních okamžicích zápasu. City tak stáhli ztrátu na vedoucí Manchester United na tři body. Domácí měli proti nováčkovi velkou převahu, ale prosadil se až Barry, a to po centru Davida Silvy. V první půli měli jasné příležitosti Barry a Carlos Tévez, ale ani jeden z nich se neprosadil. Stejně dopadl v půli druhé střídající Edin Džeko. Reading reklamoval pokutový kop za údajný faul na Jay Tabba.

Svůj třetí gól v sezóně dal fotbalista Newcastlu Shola Ameobi, a to Magpies stačilo k výhře nad Queens Park Rangers. Manažer Hoops Harry Redknapp se tak musí vyrovnat s první prohrou na lavičce londýnského klubu. Newcastle před tímto zápasem prohrál šest ze sedmi utkání a zdálo se, že ani tentokrát si tři body nepřipíše. Šance zahazovali zejména Demba Ba a Papiss Cisse, až devět minut před koncem přišla chvíle Ameobiho. Ten dal levačkou svůj první ligový gól za posledních devět měsíců. QPR ještě bojovali alespoň o remízu, ale Djibril Cisse velkou příležitostí pohrdl.

Tottenham promarnil příležitost jít na třetí místo v tabulce, doma na White Hart Lane jen remizoval se Stoke City. Hostující Potters se málem ujali vedení už v první minutě po střele Kenwyne Jonese, která šla jen těsně nad. Ten využil chybné rozehrávky Kylea Walkera a domácí fanoušci se nestačili divit. Gólových příležitostí bylo v utkání celkově pomálu, za domácí hlavičkoval nad Gareth Bale, hlavičku Gylfi Sigurdssona Asmir Begović chytil. Stoke tak uhrálo už pátou bezbrankovou remízu v tomto ročníku, což je nejvyšší počet v celé Evropě.

Everton sice na hřišti West Hamu prohrával, ale dvěma brankami skóre otočil a ve vypjaté bitvě nakonec zvítězil. V londýnském Upton Parku dohrávaly oba týmy o deseti hráčích. Hammers šli do vedení velice záhy, v první půli se trefil Carlton Cole. Ten samý hráč ale po přestávce hrubě fauloval Leightona Bainese a šel předčasně pod sprchy. V 64. minutě srovnal Victor Anichebe, hosté pak dokonale využili početní převahy ke vstřelení vítězného gólu, tentokrát se prosadil krátce po Coleově vyloučení Steven Pienaar. Everton měl ještě další šance, ale nakonec mohl být rád, že o výhru nepřišel, protože domácí Kevin Nolan měl velkou možnost vyrovnat. V nastaveném čase byl ještě vyloučen hostující Darron Gibson po srážce s Markem Noblem.

West Brom ukončil sérii neporazitelnosti Norwiche, když doma na Hawthorns vybojoval tři body. Hosté šli nicméně do vedení po přímém kopu Roberta Snodgrasse, domácí Baggies srovnali těsně před půli díky Zoltanu Gerovi. West Brom byl ve druhé půli lepší, ale nedokázal se gólově prosadit. To se povedlo až v 82. minutě Romelu Lukakovi, který dopravil do sítě hlavou centr Gorana Popova. West Brom si ještě pohlídal závěrečný tlak Norwiche, který tak prohrál poprvé v posledních deseti zápasech.

Penalta Mikela Artety přinesla Arsenalu třetí výhru v řadě, tentokrát se Gunners radovali na hřišti Wiganu. Největší šanci domácích Latics měl v prvním poločase Arouna Kone, ale netrefil ani branku. Po hodině hry byli domácí potrestáni penaltou za faul Jeana Beausejoura na Theo Walcotta v pokutovém území a zmiňovaný Arteta jí proměnil. Wigan prohrál šest z posledních osmi zápasů a nyní je třetí od konce, to je v tomto období již třetí rok za sebou.

Liverpool napravil předchozí domácí porážku 1:3 s Aston Villou a na svém stadionu tentokrát deklasoval Fulham 4:0. Mezi střelce se postupně zapsali Martin Škrtel, Steven Gerrard, Stewart Downing a nejlepší střelec týmu Luís Suárez, který dal jedenáctý ligový gól v sezoně. "Reds" se posunuli na osmé místo.