Mistrovi start vyšel, Pekhart a spol. v Dortmundu neměli šanci

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Borussia Dortmund vstoupila do jarní bundesligové části znamenitě. Minulý týden totiž v Brémách rozdrtila domácí Werder 5:0, když se střelecky prosadili všechny ofenzivní hvězdy osmifinalisty Ligy mistrů Reus, Lewandowski i Götze. Z posledních osmnáctí zápasů prohrál Kloppův tým pouze jednou a příznivci třetího týmu tabulky očekávali, že v permanentně vyprodaném Signal-Iduna Parku dostane za vyučenou také patnáctý Norimberk.

V základní sestavě 1. FCN nechyběl český útočník Tomáš Pekhart, jenž ale musel v rozmezí 18. a 21. minuty přihlížet dvěma trefám polského reprezentačního záložníka Jakuba Blaszcykowského, jenž se nejprve prosadil z pokutového kopu a poté překonal brankáře Schäfera po vybídnutí Götzeho. Sedmadvacetiletý středopolař mířil přesně i proti Werderu a vstup do druhé poloviny ročníku mu vyšel náramně.

Bývalý hráč Jablonce, Slavie či Tottenhamu se neprosadil (jeho hlavičku po čtvrthodině hry ve vyložené šanci reflexivně zlikvidoval domácí gólman) a v 78. minutě přenechal na hřišti místo Frantzovi. Tou dobou už byl na hřišti v dresu Borussie i její "ztracený syn" Nuri Sahin, jenž se do Dortmundu vrátil v lednu z Liverpoolu.

Gólovou tečku obstaral dvě minuty před koncem kanonýr Robert Lewandowski, jemuž předložil míč útočný kolega Marco Reus. Více už se v pátek večer nepřihodilo, Weidenfeller uhájil i podruhé na jaře čisté konto a obhájce prvenství si připsal desáté vítězství v sezóně. Bodově se tak dotáhl na druhý Bayer Leverkusen, který však má sobotní zápas ve Freiburgu k dobru.