Barcelona narazila na mnichovský kámen, Bayern ji rozstřílel

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] V prvním semifinálovém souboji Ligy mistrů mezi Bayernem a Barcelonou favorizovaly sázkové kanceláře domácí mužstvo, které dokázalo v posledních třech soutěžních zápasech zatížit konta soupeřů hned šestnácti brankami. Kouč bavorského velkoklubu Jupp Heynckes se však musel v úterý v Allianz Areně obejít bez nejlepšího střelce týmu Mandžukiče.

První branka rozradostanila vyprodaný mnichovský stánek po pětadvaceti minutách hry. Jejím autorem byl třiadvacetiletý německý reprezentant Thomas Müller, jenž překonal barcelonského Valdése po vybídnutí Danteho.

Německý suverén však ještě neřekl poslední slovo - čtyři minuty po změně stran zvýšil vedení domácího souboru z těsné blízkosti kanonýr Mario Gómez, jemuž předložil míč hlavičkující Müller. Barceloně se vůbec nedařilo kombinovat a obrana bavorského celku akce Messiho a spol. spolehlivě odvracela.

Třetí hřebíček do úterní barcelonské rakve zatloukl v 73. minutě nizozemský záložník Arjen Robben, který se prosadil z úhlu a vytěžil z asistence ostříleného Schweinsteigera. Barcelona pak u rozhodčího reklamovala faul na bránícího obránce, ale marně.

Ani to však ještě nebylo všechno. Šance Barcelony do odvety mohl po standardní situaci zvýšit Bartra, ale sám před Neuerem vysoko překopl. Osm minut před vypršením devadesáté minuty pak zaznamenal svůj druhý přesný zásah v utkání mladík Müller, kterého tentokráte vybídl velký talent rakouského fotbalu David Alaba.

Německý tým oplatil soupeři porážku 0:4 ze čtvrtfinále stejné soutěže v sezoně 2008/2009. Barcelona přišla v Německu o osmizápasovou sérii neporazitelnosti a prohrála tam poprvé od roku 2001. Už jistý bundesligový vítěz Bayern vyhrál devatenáctý z posledních 20 soutěžních zápasů.

Odveta na Nou Campu je na programu příští středu.

Liga mistrů - první semifinále:

Bayern Mnichov - FC Barcelona 4:0 (1:0)

Branky: 25. a 82. Müller, 49. Gomez, 73. Robben. Rozhodčí Kassai (Maď.). ŽK: Gomez, Martínez, Schweinsteiger - Bartra, Sánchez, Alba, Iniesta. Diváci: 68.000.

Bayern: Neuer - Lahm, Boateng, Dante, Alaba - Martínez, Schweinsteiger - Robben, Müller (83. Pizarro), Ribéry (89. Shaqiri) - Gomez (71. Gustavo). Trenér: Heynckes.
Barcelona: Valdés - Alves, Piqué, Bartra, Alba - Xavi, Busquets, Iniesta - Sánchez, Messi, Pedro (83. Villa). Trenér: Vilanova.