Sturridge řádil, Adebayor udržel Tottenhamu naději na LM

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Tottenham vyhrál na půdě Stoke City 2:1 a o postupujícím do příštího ročníku Ligy mistrů se rozhodne až v posledním kole. Výhrami se s domácími fanoušky rozloučili manažeři Alex Ferguson i David Moyes.

K poslednímu zápasu Sira Alexe Fergusona na Old Trafford přijela Swansea. Vedle legendárního manažera se s aktivní kariérou loučil i Paul Scholes, Wayne Rooney se musel spokojit jen s místem na tribuně. Utkání postrádalo větší náboj, po přihrávce Robina van Persieho trefil břevno Javier Hernández. A ten samý hráč otevřel ve 39. minutě skóre poté, co obrana hostí nedokázala odvrátit míč po přímém kopu Van Persieho.

Ve druhé půli ovšem převzala iniciativu Swansea a ve 49. minutě předskočil Michu Phila Jonese a krásně vyrovnal. Hosté byli i nadále aktivnější a šli za vítězným gólem. Ten si ale tři minuty před koncem připsal netradiční střelec Rio Ferdinand. Skotský trenér se tak loučí s Old Trafford výhrou. Po utkání pronesl Ferguson děkovnou řeč, předával se pohár za vítězství v lize a oslavy začaly.

V zápase mezi Stoke City a Tottenhamem se domácí dostali do vedení už po třech minutách, když si na přímý kop Charlieho Adama naskočil Steven N´Zonzi.

Po dvaceti minutách však využil zmatků v obraně Potters hostující Clint Dempsey a vyrovnal. Spurs se otevřela cesta k vítězství poté, co byl hned v úvodu druhé půle vyloučen po druhé žluté kartě Charlie Adam.

Přesto mohli znovu udeřit domácí, ale Robert Huth hlavičkoval těsně nad, zato o malou chvíli později rozhodčí dobře posoudili těsnou ofsajdovou situaci na druhé straně a Dempseyho přihrávku proměnil střelou do odkryté branky Emmanuel Adebayor.

Trenér David Moyes, který po sezoně odejde do Manchesteru United, dovedl v posledním domácím duelu tohoto ročníku anglické ligy fotbalisty Evertonu k výhře 2:0 nad West Hamem. Z jedenácti sezon tak s liverpoolským týmem popáté skončí mezi nejlepšími šesti.

Moyesovo 213. domácí utkání na stadionu Goodison Park rozhodl v šesté minutě ranou z hranice pokutového Kevin Mirallas, který po hodině hry přidal díky teči soupeřova obránce i druhý gól. Hlavně kvůli 15 nerozhodným výsledkům je však remízový král soutěže Everton bez šance na postup do pohárové Evropy.

Důležité body a současně jistotu udržení v soutěži získal Newcastle díky výhře 2:1 nad posledním Queens Parkem a také Norwich, který rozstřílel 4:0 West Bromwich.

Anglická liga - 37. kolo:

Stoke - Tottenham 1:2 (3. N'Zonzi - 20. Dempsey, 83. Adebayor)
Everton - West Ham United 2:0 (6. a 60. Mirallas)
Fulham - Liverpool 1:3 (33. Berbatov - 36., 63. a 85. Sturridge)
Norwich - West Bromwich 4:0 (25. Snodgrass, 62. Holt, 65. vlastní McAuley, 90. Howson)
QPR - Newcastle 1:2 (11. Rémy z pen. - 18. Ben Arfa z pen., 35. Gouffran)
Manchester United - Swansea 2:1 (39. Hernández, 87. Ferdinand - 49. Michu)