Neymar a spol. skolili Portugalsko, Španělé byli rádi za remízu

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] V úterý nebyla na programu pouze kvalifikace o světový šampionát v Brazílii, ale také řada přípravných duelů, do nichž zasáhlo také Španělsko, Japonsko nebo Chorvatsko.

Japonci si v Jokohamě poradili s Ghanou, když se o branky vítězů podělili Kagawa, Endo a Honda. Svěřenci italského kouče Zaccheroniho přitom museli otáčet výsledek poté, co se v první půli trefil devatenáctiletý útočník Frank Acheampong z Anderlechtu Brusel.

Výhru zaznamenal také chorvatský výběr, který zdolal těsně Koreu. Skóre duelu otevřel Domagoj Vida z Dynama Kyjev a na rozdíl dvou branek zvyšoval Nikola Kalinič z Dněpropetrovsku, jenž zužitkoval přihrávku slavnějšího spoluhráče Ivana Rakitiče ze Sevilly. Domácí soubor pak jen v 94. minutě korigoval na konečných 1:2 zásluhou Keun-Ho Leeho.

V Ženevě na sebe narazily výběry Španělska a Chile. Mistři světa i Evropy byli blízko porážce, kterou odvrátil ve druhé minutě nastaveného času Jesús Navas z Manchesteru City.

V Bostonu se pak utkala Brazílie s Portugalskem a pořadatelé příštího světového šampionátu potvrdili, že jsou po výhře na Poháru FIFA v dobrém rozpoložení a po gólech Silvy, Neymara a Joa zvítězili 3:1, když jedinou trefu evropského mužstva zaznamenal Meireles z Fenerbahce.