Hráči Monaka remizovali ve šlágru šestého kola francouzské ligy v duelu nejbohatších týmů soutěže na hřišti Paris St. Germain 1:1. Ligový nováček si tak udržel před obhájcem titulu dvoubodový náskok v čele tabulky.

Monako po posunu do nejvyšší soutěže v létě utratilo za posily 170 milionů eur a zařadilo se mezi favority na titul, který hájí PSG. Pařížský tým v letním přestupovém termínu nakoupil hráče za 114 milionů eur včetně střelce Neapole Edinsona Cavaniho.

K vidění bylo v Paříži mnoho šancí, branky se ale vměstnaly do úvodních dvaceti minut. Skóre duelu jediných neporažených týmů ligy otevřel v páté minutě nejlepší střelec posledního ročníku Zlatan Ibrahimovic, který před brankářem usměrnil do sítě Maxwellovu nabídku.

Ve dvacáté minutě ale srovnal po přímém kopu Radamel Falcao, za nějž Monako v létě zaplatilo Atléticu Madrid 60 milionů eur (1,5 miliardy korun).

Francouzská liga - 6. kolo:

Lorient - Bordeaux 3:3 (23. Aboubakar, 44. Monnet-Paquet, 58. Diallo - 8. Diabaté z pen., 24. Sertič, 30. Saivet)
Lyon - Nantes 3:1 (26. Gomis, 55. Grenier, 72. Briand - 24. Veretout)
Nice - Valenciennes 4:0 (32. Cvitanich z pen., 44. Bautheac, 69. Bruels, 73. Bosetti)
Paris St. Germain - Monako 1:1 (5. Ibrahimovic - 20. Falcao)