Bayern v Plzni díky žolíku Guardioly vyrovnal rekord Barcelony

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Hráči Plzně v Lize mistrů doma prohráli s favorizovaným Bayernem Mnichov 0:1. Přes výborný výkon nebodovali ani ve čtvrtém zápase základní skupiny D. Úterní utkání rozhodl až v 65. minutě střídající Mario Mandžukič. Obhájce trofeje, který Viktorii před dvěma týdny v Německu deklasoval 5:0, zůstal stoprocentně úspěšný a zajistil si postup do osmifinále.

Policie zatkla kvůli praní šest fandů Bayernu a jednoho Čecha

Bayern devátým triumfem v LM po sobě vyrovnal rekord Barcelony a zajistil si postup. Do vyřazovací fáze jde i Manchester City po výhře 5:2 nad CSKA Moskva. Plzeň má stále šanci na třetí místo, na ruský celek ztrácí tři body. V dalším kole se představí 27. listopadu v Manchesteru.

Plzeňský kouč Pavel Vrba zvolil ofenzivnější rozestavení než před dvěma týdny v Mnichově a nasadil stejnou sestavu jako v pátek při ligové výhře 6:1 nad Jabloncem, tedy na levé straně zálohy Ďuriše a na hrotu Tecla.

Viktoria začala odvážněji než v Německu a v úvodních minutách byla dokonce aktivnější. V Allianz Areně Plzeňští ani jednou nevystřelili na branku, v domácí odvetě ale prověřil Neuera už po šesti minutách Ďuriš.

O pět minut později měl první gólovou šanci německý šampion. Götze nabil Schweinsteigerovi a ten přízemní střelou trefil zadní tyč. Bayern sice podle očekávání častěji držel míč, ale Viktoria zdaleka nebránila v tak hlubokém bloku jako v Německu a navíc vyrážela do brejků.

V polovině první půle nadobro ztratila ostych z favorizovaného soupeře a deset minut před pauzou se dostala do své největší šance. Horváth z levé strany zacentroval do vápna a Kolář namířil hlavičku metr nad břevno.

Bavorský gigant, který prohrál jen v úvodu sezony v německém Superpoháru, se zdál zaskočený a poprvé v této sezoně LM nešel v poločase do kabin s vedením.

Po změně stran Bayern výrazně přidal. Ve 49. minutě si Lahm narazil s Müllerem, za překonaným Kozáčikem ale zachránil Čišovský. Plzeňské naděje držel Kozáčik, který v 56. minutě vychytal únik Ribéryho ze strany.

Mnichovanům začalo hrozit, že teprve počtvrté v sezoně nevyhrají a kouč Guardiola poslal na hřiště čerstvé Martíneze a Mandžukiče. A k tomuto tahu si mohl brzy gratulovat. Chorvatský kanonýr byl na trávníku šest minut, když ho Západočeši nechali po Lahmově centru volného na zadní tyči a Kozáčik se na jeho hlavičku natahoval marně.

Plzeň ale nesložila zbraně a suverénně nejlepší výkon sezony korunovala závěrečnou snahou o vyrovnání. Blízko k němu měl v 76. minutě Tecl, jemuž chyběl krok, aby sám před Neuerem zasáhl Petrželovu přihrávku. Pak upadl v souboji s Contentem Ďuriš, ale penalta se nepískala. Plzeňské naděje na bod poté několikrát zachránil Kozáčik, blýskl se především proti Götzemu. Bayern se tak musel o tři body nečekaně strachovat až do konce.

Liga mistrů - 4. kolo:

Viktoria Plzeň - Bayern Mnichov 0:1 (0:0)

Branka: 65. Mandžukič. Rozhodčí: Lahoz - Devis, Rodriguez (všichni Šp.). ŽK: Hubník, Kolář, Horváth (všichni Plzeň). Diváci: 11.360.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Procházka, Čišovský, Hubník (75. Řezník) - Hořava, Horváth - Petržela, Kolář, Ďuriš (84. Pospíšil) - Tecl (87. Bakoš). Trenér: Vrba.
Bayern: Neuer - Rafinha, Van Buyten, Contento, Alaba - Lahm - Götze (87. Weiser), Schweinsteiger (59. Martínez), Kroos, Ribéry - Müller (59. Mandžukič). Trenér: Guardiola.