Ibrahimovič: Turnaj beze mě není nic, co bych měl sledovat

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Ani dva vstřelené góly mu nepomohly dostat se na vytoužený světový šampionát do Brazílie. Útočník Zlatan Ibrahimovič se musel spolu se švédskými fotbalisty v úterní odvetě baráže proti Portugalsku sklonit před uměním hvězdného kanonýra soupeře Cristiana Ronalda, který hattrickem přebil jeho dva zásahy a dvojzápas sám rozhodl. "Ibra" neskrýval po vyřazení obrovské zklamání a připustil, že další šanci zahrát si na mistrovství světa a vstřelit tam gól už zřejmě mít nebude.

Jen jsem dělal svoji práci, řekl Ronaldo, jemuž tleskal i Zlatan

"To zklamání se skoro nedá ani popsat. Samozřejmě blahopřeji Portugalsku, ale myslím, že postoupit na šampionát si zasloužily obě země. Bohužel turnaj v Brazílii pro nás teď zůstane jen snem," uvedl hořce po prohře 2:3 v domácí odvetě Ibrahimovič.

Dvaatřicetiletý hvězdný útočník PSG toužil v Brazílii dokázat, že prožívá zřejmě nejlepší období kariéry. Jenže místo toho se musí pomalu začít smiřovat s tím, že už si na mistrovství světa nikdy nezahraje. Dosud se představil na šampionátech v letech 2002 a 2006, mezi střelce se nezapsal, a třetí účast už asi nepřidá. Příliš nepočítá s tím, že v 36 letech bude dál reprezentovat.

V Brazílii můžeme dosáhnout velkých věcí, zní z Francie

"Byla to asi moje poslední šance dosáhnout s národním týmem na světový šampionát," prohlásil Ibrahimovič. "Jedna věc je jistá, turnaj beze mě není nic, co bych měl sledovat. Takže nestojí za to čekat a těšit se na mistrovství," doplnil Ibrahimovič zklamaně.

Baráž s Portugalskem, to byl podle očekávání výhradně souboj Ibrahimoviče s Ronaldem. I když švédský kanonýr dokázal v odvetě dvakrát skórovat a během čtyř minut v druhé půli otočil skóre na 2:1, naděje jeho týmu na postup žila jen chvilku. Poslední slovo měl stejně Ronaldo, který dalšími dvěma góly dokonal v odvetě hattrick a rázně utnul švédské naděje. Portugalský kanonýr dal všechny branky svého celku v baráži, v pátek jedinou trefou zajistil těsné domácí vítězství 1:0.

Řeckého hrdinu sledoval kouč Dortmundu. Zájemců je hodně...

Ibrahimovič Ronaldovi na hřišti ihned po hattricku sportovně zatleskal a po zápase pak uznal, že Portugalci postoupili zaslouženě. "Proč jsme prohráli? Abych byl upřímný, byli lepší než my. Ale měli bychom být na sebe hrdí, odehráli jsme to, jak nejlépe jsme mohli. Samozřejmě když se podíváme zpět, udělali jsme chyby. Ale takové věci se stávají," řekl Ibrahimovič.

Nejvíce ho mrzelo, že Švédové hned pět minut po gólu na 2:1 inkasovali vyrovnávací trefu a prakticky tak neměli šanci pokusit se vstřelit "postupovou" branku. "Když jsme dali gól na 2:1, tak jsem cítil, že se zvedáme, že naše naděje vzrostly. Jenže oni bohužel zase moc rychle srovnali," dodal.