Arsenal poodskočil Liverpoolu, Chelsea zvládla londýnské derby

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Liverpoolské derby v Goodison Parku mělo náboj. Šly na sebe druhý a šestý tým tabulky a domácí výběr trenéra Roberta Martíneze měl motivaci v tom, že kdyby se mu podařilo uzmout tři body, na "Reds" by se dotáhl.

Moyes s Carrickem dál počítá

Svěřenci kouče Rodgerse v napínavém duelu dvakrát vedli - v 5. minutě překonal amerického veterána Howarda jednadvacetiletý Brazilec Coutinho, jenž skóroval poprvé od lednového příchodu z Interu Milán a v 19. minutě se připomněl Luis Suárez, pro nějž to byla devátá trefa sezóny v sedmém startu, ale mohli i prohrát, když ještě minutu před koncem ztráceli po trefách Mirallase a dvojnásobně úspěšného Lukaka gól.

Záchrana však přišla od střídajícího žolíka Daniela Sturridge, který tak gólově vyrovnal svého spoluhráče z Uruguaye. Body se tedy v sobotu odpoledne dělily, což znamená, že "Reds" nevyužili možnost předstihnout v čele tabulky londýnský Arsenal.

Už na čtyři body zvýšili hráči Arsenalu svůj náskok v čele. Domácí zápas se Southamptonem vyhráli 2:0 a odskočili Liverpoolu. Tomáš Rosický odehrál za Arsenal závěrečnou čtvrthodinu. Duel "Kanonýrů" s třetím Southamptonem, který vinou dopravních problémů začal s patnáctiminutovým zpožděním, rozhodl dvěma góly francouzský útočník Olivier Giroud. Nejprve ve 22. minutě potrestal minelu gólmana hostů Artura Boruce, když mu odebral míč a uklidil jej do prázdné branky. Čtyři minuty před koncem pojistil výhru domácích z penalty po faulu na Pera Mertesackera.

Zaváhání "Reds" využila také Chelsea s Petrem Čechem, která si v londýnském derby poradila s West Hamem 3:0, je třetí a bodově se na Liverpool dotáhla. Dvěma brankami se na výhře Chelsea v duelu s "Kladiváři" podílel záložník Frank Lampard. Nejprve v 21. minutě proměnil pokutový kop po faulu gólmana Jussiho Jääskeläinena na Oscara. Brazilský útočník třináct minut nato střelou k tyči zaznamenal pátou trefu v ročníku a stal se nejlepším ligovým střelcem "Blues". Osm minut před koncem uzavřel skóre na konečných 3:0 znovu Lampard.

Obránce Sunderlandu Ondřej Čelůstka odehrál na hřišti Stoke 69 minut, ale porážce 0:2 nezabránil. Hosté museli téměř hodinu hrát bez vyloučeného Wese Browna.

Duel nováčků mezi Hullem a Crystal Palace vyhráli 1:0 hosté, kteří před zápasem jmenovali novým trenérem Tonyho Pulise. Ke druhé výhře v sezoně však tým ještě dovedl dočasný kouč Keith Millen. Zápas rozhodl Barry Bannan.

Anglická liga - 12. kolo:

Everton - Liverpool 3:3 (72. a 82. Lukaku, 8. Mirallas - 5. Coutinho, 19. Suárez, 89. Sturridge)
Arsenal - Southampton 2:0 (22. a 86. z pen. Giroud)
Fulham - Swansea 1:2 (64. Parker - 56. vlastní Hughes, 80. Shelvey)
Hull - Crystal Palace 0:1 (81. Bannan)
Newcastle - Norwich 2:1 (2. Rémy, 38. Gouffran - 80. Fer)
Stoke - Sunderland 2:0 (30. Adam, 81. N'Zonzi)
West Ham - Chelsea 0:3 (21. a 82. Lampard, 34. Oscar)