Sigma a Slovácko si zastřílely, Salcburk zostudil Znojmo

Hráči Sigmy Olomouc porazili v prvním přípravném utkání roku 2014 béčko Slovácka. Hanácké mužstvo z Androva stadionu proměnilo v sobotu ze spousty vyložených šancí "jen" šest. Největším dílem k tomu přispěl autoru hattricku Martin Doležal.

Plzeňští Uhrinovi okořenili premiéru šesti góly

Třiadvacetiletý vytáhlý útočník byl na podzim nejlepším střelcem hanáckého celku, když zaznamenal osm přesných zásahů. V lednové přípravě ukázal, že by se na pozici ofenzivního tahouna nemuselo nic měnit ani v jarní části, ve které se bude chtít Psotkův výběr propracovat do první poloviny tabulky.

Úspěšně vstoupili do zimní přípravy Bohemians 1905. Poslední celek první ligy porazil pražského rivala Vltavín 3:0. Debut oslavila gólem ofenzivní posila z Olomouce Lietava, dvakrát se prosadil obránce Krch.

Příbram ve dvojzápase s Varnsdorfem remizovala 2:2 a zvítězila 4:3. V prvním duelu se o vyrovnání postaral bývalý hráč Sparty či Liberce Slepička, který ve středočeském mužstvu bojuje o angažmá. Ve druhém zápase se za Příbram dvakrát prosadila zimní posila ze Slovácka Volešák.

Přípravná utkání:

Sigma Olomouc - Slovácko B 6:1 (4:1)

Branky: 17., 28. a 47. Doležal, 23. a 40. Plšek, 90. Schmidt.- 16. Traitel.

Sestava Olomouce: Blaha (46. Zlámal) - Varadi, Svozil (46. Škerle), Simerský, Javůrek - Plšek, Karaš (68. Tomeček) - Navrátil, Ordoš (62. Schmidt), Pospíšil (46. Richter) - Doležal (77. Svozil). Trenér: Psotka.

Salcburk - Znojmo 8:0 (7:0)

Branky: 23. a 32. Alan, 5. Ulmer, 8. Soriano z pen., 37. vlastní Jonov, 42. Kampl, 45. Schwegler, 53. Zulj.

Sestava Znojma: Hrubý - Mudra, Jonov, Hnaníček, Helísek - Lacko, Haurdič - Crnkič (68. Jurič), Faouzi, Vukadinovič - Vašíček. Trenér: Kalvoda.

Bohemians Praha 1905 - Loko Vltavín 3:0 (1:0)

Branky: 10. a 85. Krch, 61. Lietava.

Sestava Bohemians:
I. poločas: Gabriš - Krch, Cseh, Brezinský, Kalina - Jindřišek, Nerad - Hora, Bobal, Orolín - Klavík.
II. poločas: Berkovec - Moravec, Krch, Šmíd, Kolář - Rada, Nerad - Jeremenko, Hora, Bartek (80. Orolín) - Lietava. Trenér: Weber.

Slovácko - Kroměříž 5:1 (4:1)

Branky: 7. z pen. a 17. Haša, 15. Civič, 34. Šimko, 85. Kerbr - 23. Chýla z pen.

Sestava Slovácka:
I. poločas: Heča - Šimko, Trousil, Košút, Prajza - Civič, Šumulikoski, Valenta, Hlupík - Petr - Haša.
II. poločas: Melichárek - Kuncl, Rada, Mezlík, Reinberk - Kerbr, Daníček, Trávník, Havlík - Ondřejka - Haša. Trenér: Habanec.

Příbram - Varnsdorf 2:2 (1:2)

Branky: 17. Brandner, 47. Slepička - 40. Daníček, 42. Rudnickij.

Sestava Příbrami: Štěpanovský - Bugar, Varga, Zápotočný, Divíšek - Brandner, Mašán (69. Mareš), Barák, Krameš - Slepička (52. Stratil), Šlapák. Trenér: Čuhel.