Po Chomutovu Plzeň suverénně přehrála dalšího zástupce ČFL

Hráči Plzně vyhráli i druhý zápas zimní přípravy o čtyři branky. Svěřenci Dušana Uhrina mladšího ve středu porazili třetiligový Králův Dvůr jasně 4:0 a navázali na úvodní sobotní triumf 6:2 nad Chomutovem.

Za Slavii skóroval Necid i Piták

Viktoria o své výhře rozhodla už v úvodní čtvrthodině, ve které se trefili záložníci Kolář a Petržela. Těsně po pauze zvýšil Bakoš a dvě minuty před koncem zápasu uzavřel skóre další útočník Tecl.

Plzeňský kouč znovu vyzkoušel většinu svých hráčů, tentokrát však chyběl kapitán Horváth. Oba poločasy odehráli pouze stoper Hejda a záložník Hrošovský.

Rychlonohý záložník Milan Petržela, jenž v polovině zápasu hrací plochu opustil, se na plzeňské výhře podílel jednou brankou. „Dobře jsme kombinovali, drželi jsme balón. Byly tam i nějaké centry a šance. Domnívám se, že jsme si dobře zahráli. Každý raději nastupuje na přírodním trávníku. Dvakrát jsme tu trénovali, jsme na to zvyklí. Ale nedá se svítit,“ uvedl zkušený Petržela.

Stejně jako v předchozím duelu si i tentokrát našla svou cestu do Luční ulice velká návštěva. Viktoriány přišlo podpořit přes pět set příznivců úřadujících českých šampiónů. „Je to určitě super. Všichni jsem z toho, kolik lidí přišlo minulý zápas i dnes, nadšení. Musíme ale vyhrávat, aby jich chodilo stále mnoho. Musíme je navnadit,“ pochválil podporu fanoušků Viktorie někdejší hráč Sparty, Slovácka či Augsburgu.

Obhájce titulu po druhé domácí přípravě odletí na soustředění do Turecka, kde má domluvené zápasy s ruským Permem, litevskou Klaipedou a rakouskou Admirou Wacker.

Přípravné utkání:

Viktoria Plzeň - Králův Dvůr 4:0 (2:0)
Branky: 7. Kolář, 15. Petržela, 45. Bakoš, 88. Tecl.

Sestava Plzně:
I. poločas: Kozáčik - Rajtoral, Hejda, Procházka, Limberský - Hořava, Veselinovič - Petržela, Kolář, Hrošovský - Wágner. Trenér: Uhrin ml.
II. poločas: Bolek - Řezník, Hubník, Hejda, Chocholoušek - Hrošovský, Hanousek - Štípek, Tecl, Kovařík - Bakoš.