Negredo, Džeko a Agüero řídili demolici Blackburnu

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Jeden z velkých favoritů letošního FA Cupu Manchester City přivítal ve středu na Etihad Stadium Blackburn Rovers, kterému patří v aktuální tabulce Championship osmá pozice. Chilský odborník Manuel Pellegrini šetřil několik hráčů včetně jedničky Harta, na lavičce už však byl připraven argentinský kanonýr Agüero, jenž se zotavil z dlouhodobějšího zranění.

Wilshere a Giroud poslali Arsenal zpět do čela Premier League

Manchester poslal do vedení těsně před přestávkou rozjetý španělský útočník Negredo, který je v poslední době vážně při chuti a televizní komentátor hned připomněl jeho náramnou fazónu statistikou, že se v posledních třech soutěžních duelech trefil šestkrát.

A konec představení někdejšího útočníka Sevilly to nebyl. Dvě minuty po změně stran totiž rozesmutnil obranu hostujících Rovers podruhé a celkově šlo o jeho jednadvacátou trefu v sezóně (!), což je po prvním půlroce na ostrovech v nové lize i zemi více než slušná vizitka.

Definitivní pojistku výsledku přidal exteplický Edin Džeko, jemuž to v posledních týdnech také dobře střílí a když pak přidal o pár minut později čtvrtou branku střídající snajpr Agüero, svěřenci trenéra Bowyera byli zralí na ručník. Šlapající tým City jen potvrdil, že mu status nejofenzivnějšího mužstva Premier League náleží právem, což svou druhou trefou zápasu připomněl deset minut před koncem Džeko, který válčí za modrou stranu severoanglického města již tři roky.

Postupující Citizens, kteří tak dali před 35 tisíci přítomnými diváky zapomenout na nedávnou překvapivou remízu 1:1 se stejným soupeřem, se utkají ve 4. kole s Watfordem. Duel se hraje 25. ledna.