Klokani vyhráli Tipsport ligu už podruhé. Na jaký rok navázali?

Fotbalisté Bohemians 1905 vyhráli podruhé v historii zimní Tipsport ligu. Pražský tým v dnešním finále v Berouně porazil Ostravu 2:0 a ovládl sedmnáctý ročník tradičního přípravného turnaje. "Klokani" navázali na svůj triumf z roku 1998.

V souboji posledních dvou celků prvoligové tabulky měla první šanci Ostrava. Ve 14. minutě se k odraženému míči dostal De Azevedo, jehož tvrdou střelu doprostřed branky vytáhl gólman Berkovec.

Po dvaceti minutách hry o sobě dali vědět také Bohemians. Horovu střelu zblízka vyrazil brankář Šrom, míč za jeho záda poslal Bartek, ale rozhodčí gól neuznali pro ofsajd.

Záložník Pražanů si spravil chuť ve 33. minutě, když po rohovém kopu nepokrytý na zadní tyči otevřel skóre. Těsně před pauzou potom přidal druhý gól Rada, který přesnou křížnou střelou překonal Šroma.

V úvodu druhé půle tvrdě vystřelil Růžička, ale na ostravského brankáře nevyzrál. Po hodině mohl snížit Štěpán, z voleje však trefil jen tyč. Na opačné straně v závěru nastřelil brankovou konstrukci Litevec Kuklys.