Děravá obrana Plzně: dva zápasy, pět inkasovaných gólů

Hráči Plzně v úvodním utkání na kyperském soustředění remizovali 3:3 se Žalgirisem Vilnius, útočník Tomáš Wágner vyrovnal až v nastaveném čase. Viktoria remizovala podruhé za sebou, před odjezdem na soustředění hrála 2:2 s Ústím nad Labem. Během dvou zápasů tak inkasovala pět branek.

Kozáčik, Wágner i Čišovský prodloužili s Plzní. Na jak dlouho?

Trenér Dušan Uhrin mladší poslal na hřiště nejsilnější sestavu, ale úvod zápasu se Viktorii vůbec nepovedl a po deseti minutách prohrávala 0:2. Hořava s Kolářem sice rychle vyrovnali, ale Žalgiris, který v lednu poslal dvě ze svých hlavních opor Kuklyse a Vaitkunase na hostování do Bohemians Praha 1905, se ještě do poločasu znovu ujal vedení.

Plzeň poté celý druhý poločas usilovala o vyrovnání. To přišlo až v nastaveném čase, kdy střídající Wágner gólem oslavil prodloužení smlouvy.

„Podcenili jsme evidentně začátek, kdy jsme rychle prohrávali 0:2. Než jsme se srovnali s prostředím, inkasovali jsme a utkání podcenili. Splnilo to ale účel, protože jsme museli výsledek pořád dohánět a bylo na klucích vidět, že chtějí zápas vyhrát,“ hodnotil střetnutí na klubovém webu kouč Dušan Uhrin.

Přípravné utkání na Kypru:

Viktoria Plzeň - Žalgiris Vilnius 3:3 (2:3)
Branky: 13. Hořava, 16. Kolář, 90.+1 Wágner - 6. Zagurskas, 7. Velička, 17. Nyuiadzis.
Sestava Plzně: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Horváth, Hořava - Petržela (73. Štípek), Kolář (65. Wágner), Kovařík (65. Ďuriš) - Tecl (76. Bakoš). Trenér: Uhrin ml.

Přípravné utkání v Turecku (hráno na 2x30 minut):

Slovácko - Viborg 2:1 (1:1)
Branky: 27. Valenta, 50. Ondřejka - 13. Dalgaard.
Sestava Slovácka: Melichárek (31. Heča) - Daníček, Trousil (31. Mezlík), Košút, Reinberk - Trávník, Šumulikoski (31. Bartoš) - Diviš, Valenta (31. Petr), Ondřejka - Holek. Trenér: Habanec.