Šachtar? Desátá výhra v zimě

Šachtar Doněck dál ukazuje před soubojem s Viktorií Plzeň v úvodním kole vyřazovací fáze Evropské ligy velmi dobrou formu. Ukrajinský šampion v pondělí porazil v druhém utkání na soustředění v Turecku jihokorejský prvoligový celek Seongnam 2:0 a v zimní přípravě vyhrál desátý z jedenácti zápasů. Šachtar poslal do vedení po 12 minutách hlavičkou stoper Čigrinskij, vítězství pak tři minuty před koncem pojistil jeden z Brazilců v kádru Doněcku Dentinho. Argentinec Ferreyra mohl v první minutě nastavení přidat třetí gól, ale neproměnil penaltu. Celé utkání odehrál v dresu Šachtaru český reprezentant Tomáš Hübschman. První duel s Plzní sehraje Doněck 20. února na západě Čech. [b]Sestava Šachtaru:[/b] Pjatov - Srna, Čigrinskij (46. Krivcov), Kučer, Ismaily - Hübschman, Fred (73. Ilsinho) - Douglas Costa (73. Bernard), Teixeira (73. Dentinho), Taison (73. Eduardo) - Luiz Adriano (46. Ferreyra). Trenér: Lucescu.