Bayern rozdrtil Hamburk na jeho půdě, řádil hlavně Mandžukič

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] V Hamburku se přišlo podívat na Bayern Mnichov 57 tisíc diváků. Bavorský velkoklub ale ve čtvrtfinále Německého poháru neponechal nic náhodě a za triumfem kráčel již od prvních chvil, o čemž svědčila nejen drtivá převaha, ale také dva rychlé góly Mandžukiče a Danteho.

Lewandowski byl opět poškozen

Když přidal devět minut po změně stran po druhé Kroosově asistenci třetí branku Robben, o postupujícím už nebylo pochyb. Tečku za povedeným vystoupením německého mistra udělal dvojicí přesných zásahů chorvatský reprezentant Mandžukič, jenž stanovil konečné skóre 0:5.

Hamburk, jenž v domácí soutěži prohrál šestkrát za sebou, si nespravil náladu ani v poháru. Za tým z přístavního města chytal Adler, český brankář Jaroslav Drobný usedl na lavičku. Další krajánek ve službách HSV Petr Jiráček ale nebyl ani na ní, protože nebyl k pohárovému souboji nominován.

Už v úterý pronikl do semifinále DFB Pokal Borussia Dortmund. Ve středu ji napodobily také týmy Wolfsburgu, který vyřadil Hoffenheim a Kaiserslauternu, jemuž se překvapivě po prodloužení podařilo dobýt domácí tvrz Bayeru Leverkusen. Český obránce Jan Šimůnek byl u toho.

DFB Pokal:

Hoffenheim - Wolfsburg 2:3 (39. a 90.+1 Firmino - 26. a 44. obě z pen. Rodríguez, 64. Dost), Leverkusen - Kaiserslautern 0:1 po prodl. (114. Jenssen)
Hamburk - Bayern Mnichov 0:5 (21., 74. a 76. Mandžukič, 26. Dante, 54. Robben)