Jarolím: Chtěli jsme vyhrát

Kouč Karel Jarolím si odbyl svou premiéru na lavičce Mladé Boleslavi. Se svými svěřenci vybojoval v utkání úvodního jarního kola Gambrinus ligy bod za remízu 2:2 na půdě Liberce. Domácí Slovan přitom vedl 2:0 po dvou slepených brankách Davida Pavelky a zimní posily Marka Jarolíma. Jeho bratranec v dresu hostí David ale poté snížil a v nastavení srovnal Martin Nešpor. [b]„Samozřejmě jsme zklamaní. V prvním poločase bylo hodně soubojů, nakopávaných míčů. Když jsme se v druhém poločase dostali do vedení, věřil jsem, že to už uhlídáme a získáme tři body. V závěru jsme se bohužel nechali zatlačit. Mladá Boleslav prostřídala, dala tam útočné hráče a my bohužel nepohlídali dvě standardky. Připadá mi to, jako když jsme my v mistrovské sezoně prohrávali s Boleslaví 0:1 a v nastavení to dvěma góly otočili. Teď nám to oplatili. Je škoda, že jsme nezískali tři body, které jsme potřebovali do tabulky a pro atmosféru před odvetou v Alkmaaru. Nedá se nic dělat, musíme se oklepat a připravit na Alkmaar,“[/b] uvedl po utkání liberecký kouč Jaroslav Šilhavý. [b]„První poločas byl z naší slušný dozadu, ale v ofenzivě jsme nedokázali proměnit některou ze slibných šancí. Navíc zkraje druhé půle jsme lacino inkasovali dvakrát po standardní situaci. Na tom jsme se podepsali především my sami. Soupeře jsme pustili do dvoubrankového vedení, pak jsme se snažili ještě něco s výsledkem udělat. Přišli noví hráči, kteří oživili naši hru. Dali jsme důležitý kontaktní gól a nakonec se nám podařilo srovnat. Chtěli jsme vyhrát. Trochu jsme počítali, že by v závěru Liberci mohly trochu docházet síly. Ale nakonec jsme rádi, že to takhle dopadlo. Je pozitivní, že jsme ze stavu 0:2 uhráli remízu. Bylo by smutné, kdyby člověk neměl takové to napětí před zápasem, ale nějak mimořádně nervózní jsem z premiéry nebyl,“[/b] nechal se slyšet boleslavský lodivod Karel Jarolím.