Schürrle dal hattrick a Chelsea vede už o čtyři body

[hot]OBSAHUJE VIDEO[/hot] Chelsea díky hattricku útočníka Andrého Schürrleho porazila v anglické lize Fulham 3:1 a vede tabulku již o čtyři body před Arsenalem. Schürrle se stal teprve třetím německým hráčem v historii Premier League, který vstřelil v jednom zápase tři branky.

TOP 10 budoucích hvězd evropských velkoklubů

Před ním se to povedlo Fredimu Bobicovi a Jürgenu Klinsmannovi. Náskok "Blues" v čele ligy se zvýšil, protože Arsenal s Tomášem Rosickým v základní sestavě nečekaně podlehl na hřišti Stoke 0:1.

Na stadionu Fulhamu padaly v londýnském souboji branky až ve druhém poločase. Schürrle, letní posila z Leverkusenu, otevřel skóre v 52. minutě, když technickou střelou zakončil svůj únik po přihrávce Edena Hazarda.

Další dvě branky pak třiadvacetiletý útočník vtěsnal do čtyř minut. Nejprve z hranice velkého vápna zvýšil na 2:0 a po přihrávce Fernanda Torrese v 69. minutě vstřelil třetí gól. O další čisté konto připravil Petra Čecha šestnáct minut před koncem Nizozemec Johnny Heitinga.

Chabou bilanci Arsenalu na hřišti Stoke potvrdili hosté i tentokrát. O jejich prohře rozhodl z penalty v 76. minutě Jonathan Walters, když předtím zahrál rukou v pokutovém území Laurent Koscielny. Trenér Arséne Wenger nevyhrál na Brittania Stadium již osmý zápas v řadě. Naopak domácí Mark Hughes je prvním koučem v Premier League, který dokázal porazit Arsenal se čtyřmi různými kluby. Předtím se mu to podařilo s Blackburnem, Manchesterem City a Queens Parkem.

Náskok Arsenalu na třetí Manchester City zůstává dvoubodový. Citizens však mají dvě utkání k dobru.