Slavia pod novým koučem nebodovala, v Teplicích prohrála

Slavia v premiérovém zápase pod novým koučem Alexem Pastoorem na body nedosáhla. V dohrávce 19. kola Gambrinus ligy na půdě Teplic inkasovala pět minut před koncem a prohrála 0:1. Pražané hráli přes čtyřicet minut po vyloučení Gecova v desíti. Tepličtí se díky tříbodovému zisku posunuli na třetí místo v tabulce.

Pět hračiček nastupujících v Gambrinus lize

Už po pěti minutách se mohl nový lodivod Slavie radovat. Juharovu prudkou střelu pod břevno větěsnil mimo tři tyče parádním zákrokem teplický gólman Grigar.

Další střela Juhara a další šance Slavie. Gólmanovi Grigarovi míč po střele slávistického záložníka vypadl, před dobíhajícím Boudjemou ale stihl odvrátit míč na roh. Pražané byli aktivní i v následujících minutách a po střílené přihrávce před branku musel v ošemetné situaci znovu zasahovat strážce teplické branky.

Na druhé straně si první vážnější příležitost vypracovaly také domácí Teplice. Nivaldo se zbavil bránícího soupeře a v pokutovém území našel Jindráčka, jehož střela končí na slávistickou svatyní. Ve 29. minutě Tepliští zahrozili také po centru Kroba a střele Litsingiho, jehož pokus z voleje končí končí těsně vedle tyče.

Ve 35. minutě dostaly Teplice od sudího výhodu, Ljevakovič v brejku posunul míč Litsingimu. Přízemní pokus konžského hráče z pravého rohu pokutového území ale končí vedle. O chvíli později se Ljevakovič zbavil Gecova a pravačkou pálí z 25 metrů těsně mimo.

Jestli se něco pod novým koučem ve Slavii nezměnilo, tak je to disciplína. Stejně jako v předchozích dvou jarních duelech dohrávali Pražané v deseti. Pět minut po změně stran si vykoledoval druhou žlutou kartu Gecov a zápas pro něj předčasně skončil.

Oslabení Pražané mohli jít v 56. minutě do vedení. Boudjemaa obral o míč Ramose a přihrál Juharovi, který se ze strany řítil sám na gólmana Grigara. Toho sice dokázal lobem přehodit, ovšem míč směřující do prázdné branky vykopl vracející se Matula, jenž Teplice uchránil od inkasovaného gólu.

O čtvrt hodiny později se teplický Salami proháčkoval až do vápna, na jeho následnou přihrávku před brankou těsně nedosáhl Litsingi. Teplice početní převahu dokázali využít až pět minut před koncem. Nivaldům centr před branku nešťastně srazil Smejkal přímo k nohám Hoška, který zblízka poslal míč za zády Čontofalského.

Gambrinus liga - dohrávka 19. kola:

FK Teplice - SK Slavia Praha 1:0 (0:0)

Branka: 85. Hošek. Rozhodčí: Nenadál - T. Kovařík, Hrabovský. ŽK: Ramos, Vondrášek, Vůch - Neves, Gecov, Juhar, Hrubý, Ritchie. ČK: 50. Gecov. Diváci: 10.058.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Matula, Hošek, Krob - Litsingi, Vachoušek (90.+3 Takács), Ljevakovič, Ramos (62. Salami), Nivaldo - Jindráček (84. Vůch). Trenér: Ščasný.
Slavia: Čontofalský - Dostál, Smejkal, Neves, Ritchie - Juhar, Boudjeema (88. Lička), Gecov, Hrubý (90.+4 Vyhnal), Zmrhal - Necid. Trenér: Pastoor.

Dočkal: Pořád se zlepšujeme, není důvod na znervóznění

Uhrin: Asi jsme tak silní, že dvě červené karty byly nutné