Arsenal má víc peněz než City, Chelsea a United dohromady

Arsenal má víc peněz než City, Chelsea a United dohromady

Řada evropských velkoklubů má nemalé starosti s dodržením pravidel finančního fair play. Ovšem najdou se i takové kluby, které s tím problémy nemají a naopak mají nemalé finanční obnosy k dispozici v hotovosti. Zde je deset klubů s největší finanční rezervou v anglické Premier League.

Deset budoucích superstar anglické Premier League

10. West Brom – 3,9 milionů liber

West Bromwich Albion profituje z úspěšné sezony v anglické lize. Aktuálně má k dispozici 3,9 milionů liber, ale po skončení ročníku by vedení klubu mohlo disponovat až částkou 7 milionů.

9. Stoke City – 6,5 milionů liber

Díky nemalým investicím do týmu se Stoke City daří udržet prvoligovou příslušnost, z čehož ovšem pramení i zisky. Velkým plusem je jistota udržení Premier League i pro další sezonu.

[break]

8. Swansea City – 8,8 milionů liber

Swansea před pěti lety postavilo nový stadion, s čímž byly spojené očekávání v podobě zadlužení klubu. Díky výborným výkonům velšského celku se však nic takového nekonalo. Nyní zaměstnavatel Bony Wilfrieda disponuje solidní částkou 8,8 milionů liber a s nadšením vyhlíží letní přestupní termín.

7. West Ham – 13,5 milionů liber

Kladiváři plánují na léto velké posilování. Z Liverpoolu chtějí natrvalo získat Andy Carrolla, který ve West Hamu již působí na hostování. Pozitivní vliv na klubovou pokladnu má i jistota setrvání v lize. I tak má ovšem klub dluhy ve výši 90,9 milionů, což je více než roční obrat.

[break]

6. Manchester City – 14 milionů liber

Není žádným tajemstvím, že klub vydatně dotuje Šejk Mansour, jenž do City od svého příchodu v roce 2008 napumpoval stovky milionů liber. V loňské sezoně klub hospodařil se ztrátou 51,6 milionů liber, což se vedení UEFA rozhodně líbit nebude. Loni v létě pokladna City opět utrpěla, když přišli Negredo, Fernandinho, Navas a Jovetič.

5. Fulham – 14 milionů liber

Fulham deklaroval stejnou částku jako City, ale protože má výrazně menší dluhy, byl zařazen na lepší pozici. Vedení mělo finančních prostředků ještě více, ale ty padly na zimní příchod Kostase Mitrogloua. Problémem klubu jsou platy, na které jde až 91 % z rozpočtu. V případě sestupu tak bude muset vedení mzdy hráčů výrazně řešit.

[break]

4. Southampton – 14,1 milionů liber

Southampton v posledních letech stále stoupá a aktuálně mu patří krásná desátá příčka v lize. O tom, že v klubu dělají svou práci dobře, svědčí i jedna z nejzdravějších ekonomik ze všech světových týmů. Velkou pýchou Southamptonu je práce s mládeží, která produkuje obrovské množství talentů. Tím největším je aktuálně levý obránce Luke Shaw, o něhož se přetahují přední evropské velkokluby.

3. Chelsea – 26,1 milionů liber

Mnoho lidí by mohlo říci, že si klub titul v Premier League zajistil díky Romanu Abramovičovi a jeho penězům, ale zároveň je třeba také dodat, že si na Stamford Bridge počínají velmi rozvážně. Klub si totiž výrazně polepšil nejen na trávníku, ale i mimo něj. Značka Chelsea má nyní hodnotu 255,8 milionů liber a je tak třetí nejlepší z Premier League.

[break]

2. Manchester United – 94,4 milionů liber

„Rudí ďáblové“ vygenerovali vynikající zisk v podobě 146,4 milionů liber, který byl do značné míry zapříčiněn vstupem klubu na burzu v New Yorku v roce 2012. Dobře je na tom Manchester i při pohledu na platy, které čerpají 50 % z rozpočtu. Díky velkým finančním rezervám bude moci David Moyes v létě nakupovat.

1. Arsenal – 153,5 milionů liber

Toto není dobrý pohled pro fanoušky Arsenalu. Klub se ani letos nejspíše nedočká žádné trofeje, což je do značné míry zapříčiněno nedostatkem top hráčů. V létě sice přišel z Realu za rekordní sumu Mesut Özil, ale tomu se přestalo dařit. „Kanonýři“ těží nejen z prodeje hráčů, ale nedávno také podepsali smlouvu s Pumou. Bude Wenger v létě nakupovat?

Jak by mohlo vypadat nejrychlejší mužstvo Planety Země?