8 hvězd, které možná mohou litovat svého přestupu

8 hvězd, které možná mohou litovat svého přestupu

Přesuny hráčů k odvěkým rivalům, kteří spolu každý rok soupeří, nejsou vůbec ojedinělé ve světovém fotbalu. A netýká se to jen bezvýznamných jmen. Vzpomeňme si, když Luis Figo vyměnil dres Barcelony za Realu Madrid nebo Sol Cambell Tottenham za Arsenal. Pokud bychom pátrali v blízké minulosti, můžeme narazit na jména typu Robin van Persie a Juan Mata.

Moyes: Jsme ve fázi přestavby týmu a výsledky teprve přijdou

Není všechno zlato, co se třpytí. I takové případy se už staly, že přestup k takovéto konkurenci byl ve finále zklamáním jak pro klub, tak i samotného hráče. Převlékání kabátu oddanosti mezi odvěkými rivaly je vždy sázkou do loterie. Podívejme se na 8 talentovaných fotbalistů světa v současnosti, kteří možná také pochybili ve změně svého působiště.

8. Edinson Cavani (Neapol - PSG)


Pod Vesuvem se neměl tento uruguayský útočník vůbec špatně a klubu to svým střeleckým potenciálem vracel. Loňského léta si ho vyhlédli šejkové z PSG a mělo se jednat o velkou posilu pařížského klubu. Opak je ale pravdou, jeho výkony v této sezóně jsou stěží přesvědčivé. Médii se nesou zvěsti, že Cavani již toto léto klub opustí. Své dělá asi také fakt, že v PSG by stále dělal jen čističe pro hvězdu Zlatana Ibrahimoviče. 27letý talent jihoamerického fotbalu dal přednost penězům a slibům a spíše se z něj stala loutka nastavená pro prospěch jiných. Není divu, že chce pryč.

7. Stevan Jovetic (Fiorentina – Manchester City)


Reprezentant Černé Hory prožil impozantní loňskou sezónu v italské Serii A. Vykazoval chuť a kvalitu, a proto po něm pokukoval Manchester City, který ho nakonec do Premier League přivedl. Odvážný přesun ale opět přinesl trhliny, když v hierarchii předním figurovalo hned několik jmen. Sergio Aguero, Alvaro Negredo a dokonce i Edin Džeko. Právě poslední jmenovaný by mohl v létě odejít, což by Jovetičovi dalo možná více prostoru ve hře. Přesto byla změna klubu pro jeho pravidelné hraní těžkým krokem vzad.

[break]Xavi: Messi potřebuje klid, musíme ho nechat pracovat

6. Erik Lamela (AS Řím – Tottenham)


Byl mladý, byl talentovaný a byl ve svém klubu vidět. Samé předpoklady k tomu, aby tento argentinský záložník utekl z Itálie do Anglie. A k tomu vůbec ne za nějaký pakatel. Přestupní částka byla pro klub rekordních, jednalo se totiž o 30 milionů liber. Jenže Lamelu si vyhlédl tehdejší trenér André Villas-Boas, kterého nahradil Tim Sherwood. Z počátku se argentinský reprezentant potýkal se zraněními, navykal si na náročný program. Stále se však hledá.

5. Cesc Fabregas (Arsenal – Barcelona)


Je pravdou, že by byl Fabregas naprostým bláznem, kdyby lákavé nabídky od Katalánců v roce 2011 nepodlehnul. Zajímavá přestupní částka a láska k tomuto klubu se prostě neodmítají. Bohužel věci nebyly tak růžové, jak by si bývalý kapitán Arsenalu myslel. O místo v základní sestavě musel tvrdě bojovat s Adresem Iniestou, Xavim a Sergiem Busquetsem. Také mu neprospěla změna stylu hry, kterým se ostrovní a španělská velmi liší. Proto se není čemu divit, že spokojeností asi nehýří a již v létě by mohl klub opustit. Spekuluje se o ostrovech, na kterých se mu tak dařilo.

[break]Moyes: Jsme ve fázi přestavby týmu a výsledky teprve přijdou

4. Juan Mata (Chelsea – Manchester United)


Když José Mourinho letos v lednu španělskému reprezentantovi dovolil odejít, sklidil za to z řad fanoušků a novinářů bouři. Mimořádně talentovaný a kreativní záložník vyhrál v Chelsea 2x cenu hráč roku. Juan Mata se přestěhoval do Manchesteru United a není zcela jisté, zda to bylo dobrým tahem. United se trápí tento rok v Premier League, z Ligy mistrů byl vyřazen obhájci z Bayernu Mnichov a je jisté, že příští rok se LM nezahraje. Může mu být cenou útěchy, že by to mohlo být ponaučení pro celý tým Red Devils a hnací motor k nastartování nového roku v úspěšnějším duchu.

3. Fernando Torres (Liverpool – Chelsea)


Umístění tohoto jména do našeho seznamu není potřeba dlouze vysvětlovat. Patřil mezi smrtící útočníky své generace, po přestupu však jeho forma byla fuč a střelecky se dosti trápil. Španělský reprezentant byl kdysi nejobávanějším zabijákem Premier League, nyní jeho forma stagnuje. Bude Torres do konce života litovat, že opustil Liverpool?

[break]Šmicer se zaskvěl v nabušené exhibici liverpoolských hvězd

2. Robin van Persie (Arsenal – Manchester United)


Dobrá, Persie po přestupu konečně dosáhl vytouženého cíle v podobě titulu Premier League. Nicméně mohl předvídat, co se bude dále dít. Sir Alex Ferguson odešel a od té doby se jeví Old Trafford jako potápějící se loď. Ačkoli veřejně neprohlásil, že je v Manchesteru nespokojen, mnoho lidí se domnívá, že chce z klubu odejít. Přestupem dosáhl svého cíle, nyní však není jasné, jestli není opravdu část zvednout kotvy a vydat se jinám.

1. Neymar (Santos – Barcelona)


Se svou celosvětovou pověstí a unikátním schopnostem v tak mladém věku se o jeho odchodu do Evropy spekulovalo již dlouho. Neymar se rozhodl pro katalánský velkoklub Barcelonu. Hned na začátku se v médiích začali šířit problémy týkající se poplatku za přestup. K tomu přidejte skutečnost, že Barcelona nemůže rozšiřovat své řady v dalších dvou přestupových oknech. A spolupráce s Messim taky nefunguje podle růžových domněnek.

Tygra malé škrábnutí nerozhodí, straší Simeone Chelsea