Chelsea porazila Liverpool i s béčkem a dramatizuje boj o titul

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Hráči Chelsea porazili v anglické lize domácí Liverpool 2:0 a snížili jeho náskok v čele tabulky na dva body. Vítěznou ligovou premiéru si proti nejlepšímu útoku Premier League odbyl obránce Tomáš Kalas. Dvacetiletý talent nastoupil v základní jedenáctce poté, co trenér José Mourinho šetřil některé opory před odvetou semifinále Ligy mistrů s Atléticem Madrid a musel podobu sestavy řešit i kvůli zranění stopera Johna Terryho. Na lídra tabulky se dotahuje Manchester City, který vyhrál na půdě nováčka Crystal Palace také 2:0.

První poločas šlágru 36. kola na stadionu Anfield příliš dramatických situací nenabídl. Ve 38. minutě trefil v pokutovém území záložník Mohamed Salah ruku Jona Flanagana, rozhodčí však situaci jako penaltovou neposoudil. Chelsea se ale branky přece jen dočkala, v nastaveném čase chyboval ve středu hřiště domácí kapitán Steven Gerrard a samostatný únik zakončil Demba Ba.

Liverpool mohl ve druhém poločase vyrovnat, ale střelu Joea Allena zpoza pokutového území gólman Mark Schwarzer, náhradník za zraněného Petra Čecha, vyrazil. Pečeť na výhru hostů přišla znovu v nastavení. V 94. minutě po brejku střídajících hráčů Fernanda Torrese a Williana druhý jmenovaný poslal míč do odkryté branky.

Liverpool po jedenácti výhrách ztratil body a poprvé po 25 zápasech vyšel střelecky naprázdno.

Manchester City jeho zaváhání využil a ukončil pět zápasů trvající sérii výher Crystal Palace. "Citizens" poslal už ve čtvrté minutě do vedení Edin Džeko, dvě minuty před změnou stran přidal technickou střelou k tyči druhou branku Yaya Touré. Reprezentant Pobřeží slonoviny gólem oslavil svůj návrat po dvouzápasové pauze vynucené svalovým zraněním. City ztrácí na druhou Chelsea jeden bod, má však ještě utkání k dobru.

Sunderland bez obránce Ondřeje Čelůstky zdolal na domácím hřišti nováčka z Cardiffu 4:0. Týden po překvapivém úspěchu proti Chelsea zaznamenal další vítězství, opustil poslední místo a vymanil se ze sestupového pásma. Na dno tabulky klesl jeho dnešní soupeř.

Výhru zařídili podobně jako na Stamford Bridge Connor Wickham a Fabio Borini. Jednadvacetiletý anglický útočník dvakrát skóroval hlavou po rohovém kopu a v posledních třech zápasech dal pět branek. Ital Borini, který z pokutového kopu skóroval již v duelu s Chelsea, se ze stejné situace nemýlil ani tentokrát. Další branku přidal jeho krajan Emanuele Giaccherini. Cardiff musel odehrát celý druhý poločas bez vyloučeného Caly.

Anglická liga - 36. kolo:

Sunderland - Cardiff 4:0 (26. a 86. Wickham, 45.+1 Borini z pen., 76. Giaccherini)
Liverpool - Chelsea 0:2 (45.+3 Ba, 90.+4 Willian)
Crystal Palace - Manchester City 0:2 (4. Džeko, 43. Touré)