Shrnutí: Jak se dařilo Čechům v zahraničí?

Zlaté časy jsou nenávratně pryč. Přesto mnoho českých fotbalistů působí za hranicemi. Pojďme se nyní společně podívat, jak se jim dařilo.

Kdo bude vládnout střelcům Premier League?

Pátek 1. 8. 2014:

Slovan Bratislava – Ružomberok 2:1
Belasí jsou pod vedením českého kouče Františka Straky i nadále neporaženým týmem. V základní sestavě Slovanu nastoupil Pavel Fořt, který vedl svůj tým jako kapitán. V zápase se neprosadil a byl v poločase vystřídán. Další český zástupce Tomáš Jablonský nastoupil do zápasu v 62. minutě.

Piast Gliwice – Lechia Gdaňsk 1:3
V celku domácích nastoupil stoper Jan Polák. Bývalý hráč Liberce odehrál celý zápas. Porážce však nezabránil.

Zaglebie Lubin – Swinoujscie 2:0
Zaglebie spadl do druhé polské ligy a cestu za postupem začal výhrou. Na hrotu vítězů nastoupil od začátku Michal Papadopulos. Gólově se neprosadil a byl v 76. minutě střídán.

[break]

Pětice skvělých hráčů, kteří museli po zraněních ukončit kariéru

Sobota 2. 8. 2014:

Bochum – Furth 1:1
V sestavě domácího týmu se objevil tehdejší sparťanský talent Jiří Šimůnek. Na pozici stopera odehrál celé utkání a v 40. minutě obdržel žlutou kartu.

Korona Kielce – Pogon Štětín 2:2
Na lavičce domácího celku proseděl celý zápas Radek Dejmek. Bývalý hráč Slovanu Liberec přihlížel remíze svého týmu.

Katowice – Widzew Lodž 2:1
V brance domácího týmu odchytal celý zápas Antonín Buček. Přispěl k výhře svého druholigového týmu.

Podbrezová – Bánská Bystrica 3:0
V sestavě hostujícího týmu se objevili útočník David Střihavka a záložník Nicolas Šumský, který naposledy působil ve Vysokém Mýtě. Debaklu svého týmu přihlížel z lavičky Petr Wojnar, jenž naskočil do začátku druhého poločasu.

Velká jména Premier League, která by měla změnit dres?

Zlaté Moravce – Senica 0:0
Za hosty nastoupil bývalý hráč Brna Jan Kalabiška. Ani on však nedokázal změnit nerozhodný stav zápasu.

Arsenal – Benfica 5:1
Utkání Emirates Cupu se účastnil i Tomáš Rosický. Do zápasu naskočil s kapitánskou páskou a podílel se na akci, po níž Sanogo dal třetí ze svých čtyř gólů.

Freiburg – Rennes 1:3
V obraně německého týmu odehrál celý zápas Pavel Krmaš. V záloze si zahrál reprezentant Vladimír Darida. Oba odehráli celý zápas. Porážce v přátelském utkání však nezabránili.

Thun – Basilej 2:3
Branku hostujícího týmu kryl Tomáš Vaclík. V obraně před ním nastoupil na pozici stopera Marek Suchý. Basilej vyhrála 3:2. Dva inkasované góly Vaclíka jistě netěší.

Volyň Lutsk – Dněpr 0:1
Brankář Jan Laštůvka proseděl celý zápas na lavičce náhradníků.

[break]

25 památečních výroků, které zdobí MS v Brazílii

Neděle 3. 8. 2014:

Botev Plovdiv – Černo More 2:1
Na výhře se vstřelenou brankou podílel Tomáš Jirsák. Jirsák v minulosti působil v Hradci Králové, Teplicích a Wisle Krakov.

Slavia Sofie – CSKA Sofie 2:2
Branku hostí hájil Jakub Diviš. Diviš naposledy nastupoval v Mladé Boleslavi. Má za sebou působení ve skotském Hibernian.

Ordabasy – Kaisar 2:1
V utkání kazašské ligy na sebe narazili dva čeští hráči. Na straně domácích Ondřej Kúdela a v sestavě hostů Martin Klein. Oba odehráli celé utkání. Klein si však v 10. minutě vstřelil vlastní gól a přispěl tak k porážce svého týmu.

Spartak Semey – Tobol Kostanay 2:1
Trio českých fotbalistů v sestavě hostujícího týmu přihlíželo prohře 2:1. V 42. minutě otevřel skóre zápasu Jiří Jeslínek. Obranné duo Štěpán Kučera a Ondřej Kušnír však nedokázalo zabránit obratu v zápase.

Kterých dalších 5 hráčů United si bude hledat nové angažmá?

Gyor – Honvéd 3:1
Za domácí proseděl celý zápas na lavičce Michal Švec, tehdejší slavistický talent.

Norimberk – Aue 1:0
Norimberk zažil odstrašující sezonu a chce se vrátit do Bundesligy. První zápas skončil výhrou, na které se podíleli Tomáš Pekhart, Jan Polák a Ondřej Petrák. Petrák odehrál na pozici stopera celý zápas. Polák nastoupil s kapitánskou páskou a v zápase se zranil. Pekhart byl střídán v 67. minutě.

Chotěbuz – Drážďany 1:3
Zbyněk Pospěch se postavil na hrot domácí sestavy. Gólově se neprosadil a po poločase byl vystřídán.

Slask Wroclaw – Zawisza 2:1
Za domácí nastoupil Lukáš Droppa. Nastoupil na pravém kraji zálohy. Do statistik zápasu se nijak nezapsal.

Hellas Verona – Al Khor 4:0
Přátelský zápas vyzněl výrazně pro italský celek. Poslední gól zápasu vsítil Michael Rabušic. Jeho konkurent z útoku, Luca Toni, se prosadil dvakrát.

Curych – Young Boys Bern 2:1
Na levém kraji zálohy nastoupil Jan Lecjaks. Odchovanec plzeňské Viktorky prohře nezabránil.