Plzeň suverénně vyhrála, Boleslav se štěstím uhrála bod

Plzeňská Viktoria dala zapomenout na vyřazení z Evropské ligy v Českých Budějovicích. Na jihu Čech svěřenci trenéra Dušana Uhrina vyhráli hladce 4:0, dvěma góly se prezentoval útočník Jan Chramosta. V dalším zápase remizovala Mladá Boleslav v Hradci Králové bez branek.

Plzeň se prosadila již ve druhé minutě, když se po hrubce Machovce dostal ke snadnému zakončení Řezník a v pohodě skóroval. Po čtvrt hodině hry zvýšil na 2:0 Jan Chramosta, jenž přetavil svůj průnik střelou k levé tyči.

V nastaveném čase prvního poločasu potvrdil nadvládu Plzně Daniel Kolář, jenž se po rohovém kopu dostal ve vápně k míči, otočil se mezi třemi protihráči a propálil gólmana Křížka. Po hodině hry přidal čtvrtý gól plzeňský útočník Jan Chramosta, když parádně zafungovala narážečka s Limberským.

V dalším nedělním utkání si chtěla Mladá Boleslav dojet pro body do Hradce, ale domácí byli aktivnějším týmem a vytvářeli si šance. Bohužel pro ligového nováčka se nepodařilo žádnou přetavit v branku. Mladá Boleslav tak nakonec se štěstím uhrála bod za bezbrankovou remízu.

3. kolo první ligy:

Dynamo České Budějovice - Viktoria Plzeň 0:4 (0:3)

Branky: 17. a 59. Chramosta, 2. Řezník, 45.+2 D. Kolář. Rozhodčí: Kocourek - Kordula, Kříž. ŽK: P. Novák, Brunclík - Řezník. Diváci: 6402.

České Budějovice: Křížek - P. Novák, Lengyel, Podstavek, Machovec (76. Hála) - Brunclík (70. Funda) - Vošahlík, Benát, Volešák, Koreš - Mich. Škoda (57. Linhart). Trenér: Urban.
Plzeň: Bolek - Řezník, Hubník, Procházka, Limberský - Hořava, Hrošovský - Petržela (71. Vaněk), D. Kolář, Pilař (75. Kovařík) - Chramosta (68. Tecl). Trenér: Uhrin ml.

Hradec Králové - FK Mladá Boleslav 0:0

Rozhodčí: Marek - Pelikán, Kubr. ŽK: Kotiš, Dvořák - Ščuk, Ďuriš, Šisler, Kysela. Diváci: 4360.

Hradec: Koubek - Holeš, Chleboun, Rolko, Mareš - Križko, Kotiš - Štípek (79. P. Čermák), A. Čermák (66. Kulič), Halilovič (54. Shejbal) - Dvořák. Trenér: Prokopec.
Ml. Boleslav: Hruška - Kysela, Navrátil (46. Bořil), Smejkal, Rosa - Ščuk (46. Magera), Milla - Skalák (69. Bartl), Šisler, Štohanzl - Ďuriš. Trenér: K. Jarolím.