Slavia nasázela Liberci čtyřku a vede ligu

Hráči pražské Slavie dokázali i ve třetím utkání letošního ligového ročníku naplno bodovat, když v domácím duelu se Slovanem Liberec vyhráli jasně 4:1.

„Sešívané“ poslal do vedení v sedmnácté minutě střelec Bekim Balaj, jemuž předložil gól takřka na zlatém podnose Vukadin Vukadinovič. Spolupráce dvou letních posil Slavie vyšla na jedničku.

Krátce před odchodem do kabin se však podařilo Liberci vyrovnat, když se po rychle rozehraném autu a skvělé Frýdkově přihrávce prosadil ve skluzu Šural. Nerozhodný stav vydržel až do 74. minuty, kdy se po Balajově přihrávce prosadil krásnou střelou Zmrhal.

V 84. minutě se do velké šance řítil Škoda, ale jeho technický pokus dokázal gólman Hroššo vytěsnit mezi tři tyče. O dvě minuty později už byl ale slávistický útočník úspěšný. Po obrovské hrubce Rajnocha se dostal do snadného zakončení a skóroval.

Minutu před koncem zápasu přidal Škoda druhý gól, když opět domácí dokonale využili další chyby Rajnocha a po Pitákově přihrávce Škoda Hrošša prudkou ranou propálil. Slavia tak díky výhře 4:1 vede po třech kolech díky lepšímu skóre ligovou tabulku před druhou Spartou.

3. kolo první ligy:

Slavia Praha - Slovan Liberec 4:1 (1:1)

Branky: 87. a 89. Škoda, 17. Balaj, 74. Zmrhal - 43. Šural. Rozhodčí: M. Paták - Kotík, Hrabovský. ŽK: Baéz - Rajnoch, Frýdek. Diváci: 8248.

Slavia: Hrubeš - Nitrianský, Latka (46. Kodr), Bílek, Juhar - V. Vukadinovič (58. Piták), Baéz, Zmrhal, M. Černý - Milan Škoda - Balaj (81. Gecov). Trenér: Beránek.
Liberec: Hroššo - Coufal, Rajnoch, Pimpara, Fleišman (62. Mudra) - Obročník, Sackey (80. Hamulák) - Šural, Ďubek, Frýdek - Hadaščok (76. Luckassen). Trenér: Slovák.