Skolili Liberec a teď si smlsli na Lyonu; Čechy pomstili Chorvaté

[tag]Obsahuje video [/tag] Jak se dařilo přemožitelům českých celků ve 4. předkole Evropské ligy? Přemožitel Mladé Boleslavi narazil na Astru, který si lehce poradila s libereckým Slovanem. Petrolul vyřadil Viktorii Plzeň, jak se jim dařilo v další fázi?

Slovan zachránil alespoň remízu, Porto vyhrálo v Lille

Rumunský celek Astra Giurgiu si po vyřazení Slovanu Liberec (celkové skóre 6:2) připsal další úspěch. Tentokrát v úvodním zápase 4. předkola Evropské ligy vyhráli Rumuni na hřišti slavného Lyonu.

Francouzský tým se dostal dostal v 25. minutě do vedení po povedené střele ze střední vzdálenosti k levé tyči. Druhý poločas vyzněl lépe pro hosty. Nejprve srovnal kanonýr Fatai, který byl po celý zápas velice nebezpečný. Obrat dokonal kapitán Budescu, když z pokutového kopu navýšil na 2:0.

Další přemožitel českého celku, Petrolul, byl doma poražen chorvatským Dinamem Záhřeb. Zápas byl dlouho nerozhodný, konec zápasu však lépe vyšel hostům, kteří dali třetí gól krásnou střelou z přímého kopu.

Lyon - Astra 1:2 (1:0)

25. Malbranque S. (Jallet C.) - 72. Fatai K. (Enache G.), 80. Budescu C. z penalty

Petrolul - Dinamo Záhřeb 1:3 (1:1)

45. Tamuz T. (Teixeira F.) - 29. Cop D. z penalty, 80. Cop D. (Pinto I.), 90+6. Machado P.