Kat Slavie Vávra mohl dát 4 čtyři góly

Reprezentační pauza je u konce a tak byla v pátek na programu předehrávka 7. kola Synot ligy. Znovuzrozená Slavia hostila Zbrojovku Brno.

Jací soupeři hrozí české jednadvacítce na domácím Euru?

Sešívaní se mohli po dnešní předehrávce 7. kola Synot ligy dostat dočasně do čela tabulky. Soupeřem jim byl 12. celek ligové tabulky Zbrojovka Brno. V dresu domácích se do základní sestavy neprobojoval Bekim Balaj, který na sebe upozornil krásným vítězným gólem do sítě Portugalska. Inu česká liga má nadstandardní kvalitu.

Začátek zápasu lépe zvládla Slavia. Ve 3. minutě střílel těsně vedle Škoda. O 15 minut později se už domácí radovali. Po přihrávce Zmrhala se z hranice šestnáctky prosadil Milan Černý. Potom přišly chvíle mladého Vávry. Rozhodčí mu dva góly neuznal - z toho jeden byl regulérní. Vávru to nerozhodilo a ve 43. minutě skóroval. Poločas skončil 1:1.

Kdo by si myslel, že je Vávra se svým řáděním u konce, nemohl by být více vzdálen od pravdy. Dotyčný se v 60. minutě prosadil podruhé a dostal svůj tým do vedení. V 77. minutě přidali Brněnští třetí branku z pokutového kopu. Slavia si poté vypracovala závěrečný tlak, branku už však nepřidala. Konečný výsledek zápasu vyzněl příznivě pro Brno 3:1.

Slavia Praha - Zbrojovka Brno 1:3 (1:1)
17. Černý (Zmrhal) – 43. Vávra, 60. Vávra, 77. Zavadil (pen.)

Diváci: 5823

Slavia Praha: Hrubeš – Nitrianský, Kodr, Latka (C), Juhar – V. Vukadinovič (46. Piták), Zmrhal, Baéz, Černý (76. Petr) – Boudjemaa (65. Balaj) – Škoda
Zbrojovka Brno: Hladký – Buchta, Schuster, Jugas, Malík (90+1. Moukanza) – Zavadil (C), Sýkora (74. Šumbera), Fischer, Lutonský – Vávra (82. Kaščák), Brigant