Plzeň potvrdila pozici lídra, Sparta otočila zápas s Hradcem

Viktoria Plzeň dokázala v osmém ligovém kole naplno bodovat, když v domácím prostředí porazila Ostravu 2:0 a udržela první místo v ligové tabulce. Plzeň šla do vedení po půlhodině hry, když chyboval stoper Ostravy Kaša. Ten za faul na Chramostu viděl červenou a sudí navíc pískl penaltu. V posledním utkání kola Sparta porazila Hradec 3:1.

Pokutový kop proměnil Kolář a defenitivu výsledku dal v 75. minutě Vaněk. Viktoria tak dokázala výsledkově potvrdit svou převahu a velký tlak.

V posledním utkání osmého ligového kola přivítala Sparta Hradec Králové. Do vedení šli překvapivě hosté, když se již v šesté minutě trefil Malinský. Za čtvrt hodiny však vyrovnal Lafata a ten samý hráč tři minuty po změně stran poslal letenské do vedení. Definitivní podobu výsledku dal v 55. minutě Hušbauer.

8. kolo první ligy:

Viktoria Plzeň - Baník Ostrava 2:0 (1:0)

Branky: 32. Kolář z pen., 75. Vaněk. Rozhodčí: Příhoda - Hájek, Štěrba. ŽK: Hejda, Chramosta - Byrtus, Narh. ČK: 31. Kaša (Ostrava). Diváci: 11.072.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Procházka, Limberský - Vaněk, Hrošovský - Petržela (70. Hořava), D. Kolář (80. Bakoš), Pilař - Chramosta (46. Tecl). Trenér: M. Koubek.
Ostrava: Pavlenka - Frydrych, Kaša, Stronati, Sukup - Petrus (64. Narh), Šichor, Lindpere (58. Byrtus), Greguš, Štěpán - Azevedo (83. Kukec). Trenér: Bernady.

Sparta Praha - FC Hradec Králové 3:1 (1:1)

Branky: 20. a 48. Lafata, 55. Hušbauer - 6. Malinský. Rozhodčí: Hrubeš - Peřina, Pilný. ŽK: Hušbauer, Kadeřábek - P. Mareš, Rolko, Chleboun. Diváci: 6815.

Sparta: Bičík - Kadeřábek, Holek, J. Brabec, Costa - Vácha, Vacek (63. Dočkal) - Konaté, Hušbauer (78. Mareček), Krejčí (83. Breznaník) - Lafata. Trenér: Lavička.
Hradec: T. Koubek - Holeš, Chleboun, Rolko, P. Mareš - Štípek, Križko, Shejbal (63. P. Dvořák), Kotiš (72. P. Černý), Malinský - Halilovič (83. Hable). Trenér: Prokopec.