Lafata sestřelil Bern, Sparta slaví první body

Hráči pražské Sparty dokázali na druhý pokus v Evropské lize bodovat a po porážce v Neapoli před vlastními fanoušky porazili švýcarský Young Boys Bern 3:1. Dvěma góly se blýskl kapitán týmu David Lafata.

V úvodu hrozili letenští především ze standardních situací. Ve 27. minutě se už ale prosadili. Po rohovém kopu Dočkala si za vápnem zpracoval míč Vácha a krásnou střelou z voleje o břevno otevřel skóre.

O dvě minuty později už to bylo o dvě branky. Po přihrávce Konatého z pravé strany se dlouho nerozmýšlel Lafata a pohotovou střelou skóroval.

Sedm minut po změně stran se ovšem podařilo hostům snížit, když nehlídaný Hoarau po centru Suttera z pravé strany hlavou skóroval. Pět minut před koncem domácí tým definitivně uklidnil opět kapitán Lafata, jenž střelou do prázdné brány zakončil parádní kombinanční akci.

Základní skupina I Evropské ligy:

Sparta Praha - Young Boys Bern 3:1 (2:0)

Branky: 28. a 85. Lafata, 27. Vácha - 52. Hoarau. Rozhodčí: Kukulakis - Karsiotis, Baltas (všichni Řec.). ŽK: Konaté, Kadeřábek - Lecjaks. Diváci: 10.205.

Sparta: Bičík - Kadeřábek, J. Brabec, Holek, Costa - Vácha - Konaté (81. Mareček), Dočkal, Matějovský (64. Vacek), L. Krejčí (90. Kováč) - Lafata. Trenér: Lavička.
Bern: Mvogo - Sutter (66. Hadergjonaj), Wüthrich (69. Afum), Von Bergen, Rochat - Sanogo - Nuzzolo, Gajič, Steffen (89. Nikci), Lecjaks - Hoarau. Trenér: Forte.