Chelsea pomohl k postupu Drogba, Liverpoolu zase Balotelli

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] V Anglii je v týdnu na programu ligový pohár Capital One cup. Do jeho 5. kola si proklestil cestu nejen Liverpool, ale i Chelsea, v jejíž brance stál po celých 90 minut český reprezentant Petr Čech.

Kdo je nejrychlejším fotbalistou na světě?

Blues, kteří měli od úvodního hvizdu na hřišti i Zoumu, Akého, Christensena či Mohameda Salaha, zavítali na půdu týmu Shrewsbury Town, který hraje čtvrtou nejvyšší soutěž a měli co dělat, protože vyhráli "jen" 2:1 a to jim k tomu ještě pomohl v 81. minutě vlastní gól Grandinsona. Těsně po změně stran se prosadil Didier Drogba, jenž rozvlnil síť i před pár dny proti Manchesteru United či Mariboru a evidentně je ve střelecké pohodě.

Osmnáctinásobný mistr země z Anfield Road už to měl těžší, protože hostil welšský celek Swansea City a prohrával. Duel se však Reds podařilo otočit - čtyři minuty před koncem vyrovnal Mario Balotelli a v nastaveném čase pak rozhodl o postupu mírného favorita Dejan Lovren.

Se soutěží se naopak rozloučil West Bromwich Albion, jemuž dal stopku účastník Championship Bournemouth, který ho skolil poměrem 2:1. V poháru už pak nefiguruje ani Milton Keynes, jehož zastavil Sheffield United, nebo Fulham, který si zase vylámal zuby na Derby.

Ve středu jsou na programu další tři duely osmifinále - v akci budou Tottenham, Southampton či Manchester City, jenž na Etihad Stadium přivítá Newcastle United.