Nejhorší přestupy v historii Realu

Nejhorší přestupy v historii Realu

Slavný Real Madrid měl vždy dost peněz a neváhal je použít. Na Santiago Bernabéu přišlo bezesporu mnoho kvalitních fotbalistů. Například Ronaldo. Faktem zůstává, že přestupové politika madridského klubu není konzistentní, což se projevilo příchodu mnoha nevýrazných posil. My si nyní společně představíme deset nejhorších přestupů slavné historie Los Blancos.

Šílenci? Hráči, kteří odmítli slavnou Barcelonu (

Emerson (2006)

Brazilský záložník tehdy stál 16 milionů liber. Na Santiago Bernabéu následoval svého trenéra z Juventusu Fabia Capella. Emerson byl pod jeho vedením vskutku dobrým hráčem, což předváděl v římském AS i Juventusu. Ve Španělsku se mu však tak nedařilo. V Madridu strávil jednu sezónu a putoval zpátky do Itálie.

Walter Samuel (2004)

Dnes už legendární argentinský obránce ve svých časem platil za jednoho z nejlepších středních obránců. Svými výkony za AS Řím si vysloužil přestup do slavného Realu, který za něj neváhal zaplatit 23 milionů liber. Samuel však v Madridu nepřesvědčil a o rok později se přesunul do Interu Milán, kde prožil skvělé časy.

[break]
8 nejlepších záložních symbióz, které lze v Evropě spatřit

Nicholas Anelka (1999)

Jeden z nejlepších obchodů Arséna Wengera. Ten koupil Anelku z PSG za půl milionu liber, aby ho posléze prodal do Realu 23 milionů. Pro Real to byly doslova vyhozené peníze. Francouz se nedokázal plně adaptovat a postupem času si znepřátelil jak fanoušky, tak i vlastní spoluhráče. Real si oddechl, když na konci sezóny přišla nabídka PSG ve výši 23 milionů.

Thomas Gravesen (2004)

Dánský bouřlivák prožil nejlepší časy v Goodison Parku. Proslul svým tvrdým herním stylem, jenž byl jak stvořen pro ostrovní fotbal. Real ho přivedl na pozici defenzivního záložníka, ačkoliv na této pozici v Evertonu nehrál. Ve Španělsky odkopal dvě neúspěšné sezóny a byl prodán do skotského Celtiku.

[break]
Antonio Cassano (2006)

Italský fotbalový bohém zažil v roce 2006 životní přesun. V AS Řím neměl nejlepší vztahy s legendou Tottim a tak musel odejít. Ve svém novém působišti se hned pohádal s Fabiem Capellem a byl usazen na lavičku. Posléze byl poslán na hostování do Sampdorie, kde nakonec zakotvil natrvalo. V současné době dohrává v Parmě.

Javier Saviola (2007)

Argentinský rychlík přišel do Realu v roce 2007 z konkurenční Barcelony. Ta ho však poslední dva roky posílala po hostováních (Monako a Sevilla). Tehdy 26letý hbitý forvard zůstal za očekáváním a prosadit se nedokázal. Do klubu sice přišel zadarmo, ale vysloužil si lukrativní smlouvu. V 28 zápasech dal pět gólů. Po příchodu Huntelaara se z klubu poroučel.

[break]
Royston Drenthe (2007)

Během svého času ve Feyenoordu byl tento Nizozemec považován za jeden z největších evropských talentů. Brzo si ho všiml Real a přivedl ho za 13 milionů liber. Nedostával mnoho příležitostí a jeho sebedůvěra dostala povážlivou ránu, když byl v sezóně 2010/2011 poslán na hostování do Hérculesu. Od té doby nabrala jeho kariéra sestupnou tendenci. Nyní působí v druholigovém anglickém Sheffieldu.

Julien Faubert (2009)

Jeden z nejméně pochopitelných přestupů v historii fotbalu. Technicky přišel do klubu jen na hostování, přesto si zaslouží místo v našem žebříčku. Fauber nikdy nebyl špičkovým hráčem, což se brzy prokázalo. Jednou zmeškal trénink, když si mylně myslel, že má den volna. Real nepřistoupil na prodloužení hostování. Momentálně působí v Bordeaux.

[break]
Kaká (2009)

Brazilec přišel do Realu v roce 2009 po skvělém angažmá v AC Milán. Dva roky předtím se stal vítězem Zlatého míče pro nejlepšího evropského hráče. Bílý balet za něj do Milána poslal astronomických 60 milionů liber. Do dnešních dnů se jedná o rozporuplnou investici. Ve 120 utkáních dal 29 branek, což je na hráče jeho kalibru prostě málo. Poté se vrátil do svého AC. Nyní působí v Brazílii, ale chystá se na angažmá v severoamerické MLS.

Jonathan Woodgate (2004)

Někdo vnímá tohoto anglického stopera jako nejhorší posilu v klubových dějinách. Woodgate prožil odstrašující debut. Naskočil do rozehraného utkání a vstřelil si vlastní gól. To však nebylo vše. V další části zápasu dostal dvě žluté karty a šel do sprch. Klub za něj zaplatil 13,4 milionů liber. V bílém dresu nastoupil pouze k devíti zápasům. Od roku 2012 působí v druholigovém Middlesbrough.