Nejkontroverznější přestupy v britských luzích a hájích

Nejkontroverznější přestupy v britských luzích a hájích

Kontroverzní přestupy jsou kořením každého přestupního termínu. Změnit kabinu například v rámci městských rivalů, to je pro fanoušky něco, jako červená pro býka. Jaké nejkontroverznější přestupy se zrodily v posledních letech za kanálem La Manche?

Šestice hvězd Serie A, jež mohou rozzářit Premier League

Carlos Tévez (z Manchesteru United do Manchesteru City)

Poté, co argentinský reprezentant zamířil z United do City, objevily se v Manchesteru plakáty s nápisem „Vítej v Manchesteru“, protože United přeci jen sídlí drobet mimo... Na Old Trafford strávil dva roky a fanoušci si ho oblíbili. Pak ovšem musel zamířit na hostování do West Hamu, a když na Old Trafford odmítl pětiletou smlouvu, stěhoval se do City, kteří po něm ochotně sáhli.
[break]

Robin van Persie (z Arsenalu do Manchesteru United)

Nizozemský snajpr patřil v Arsenalu ke klíčovým osobnostem, ale ani jemu se nelíbilo neustále rozprodávání největších hvězd, až se rozhodl Emirates Stadium také zamávat. K velké nelibosti fanoušků si ovšem vybral Manchester United, kterému se paradoxně v posledních dvou letech zrovna nedaří. Nicméně ani v podání kanonýrů to není žádný velký zázrak.
[break]Dvanáct nejsledovanějších lednových transferů mezi anglickými kluby

Ashley Cole (z Arsenalu do Chelsea)

Hodně pikantní příchuť měl i přestup Ashleyho Cola v rámci dvou aktuálně nejlepších londýnských celků. Když si to z Arsenalu namířil do Chelsea, brali to příznivci Gunners jako zradu toho největšího kalibru. Cole totiž prošel všemi mládežnickými kategoriemi Arsenalu, aby se pod Arsenem Wengerem vypracoval v jednoho z nejlepších levých obránců světa. Cole se sešel s vedením Chelsea, a když se to Wenger dozvěděl, nabídl mu vylepšený kontrakt s platem 55 tisíc liber týdně. To ho ovšem pořádně dopálilo a záhy kývl na nabídku Blues, kteří byli mnohem štědřejší a neváhali mu týdně posílat na účet částku 90 tisíc liber.
[break]Di María, aneb co jste o hvězdě United vůbec netušili

Mo Johnston (z Nantes do Rangers)

Když se někdejší útočník Celtiku Glasgow rozhodl z Francie vrátit zpět do Skotska, všeobecně se čekalo, že zamíří právě do Celtiku. To se ovšem nestalo a místo toho podepsal Johnston smlouvu s Rangers, tedy úhlavním nepřítelem. Stal se tak historicky teprve druhým hráčem, jenž oblékl oba dresy nejslavnějších klubů z Glasgow.
[break]Liga výjimečných: 10 nejlepších fotbalistů 21. století

Sol Campbell (z Tottenhamu do Arsenalu)

White Hart Lane opouštěl Campbell jako jeden z nejlepších obránců soutěže. To by fanoušci kohoutů ještě překousli, ale to, že zamířil do týmu největšího rivala z Arsenalu, to už bylo moc. Campbell se tak rázem stal nejnenáviděnější osobou na tehdejším Highbury.