eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz hokej.hattrick.cz florbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena
VÝBĚR SOUTĚŽE
SYNOT LIGA ZPRAVODAJSTVÍ ZAHRANIČNÍ LIGY
IKONKA PRO VÁŠ WEB
Rss kanály
Témata
Příspěvky v diskuzi
Vytisknout

Prodá Řebíček Slavii Kazachům, nebo ji získá majitel Unimex Group Šimáně?

Prodá Řebíček Slavii Kazachům, nebo ji získá majitel Unimex Group Šimáně?

NOVINKA Trenér pražské Slavie Miroslav Beránek se v posledním rozhovoru nechal slyšet, že by byl rád, kdyby do Edenu vstoupil bývalý (Václavem Klausem amnestovaný) předseda fotbalového svazu František Chvalovský, s nímž se zná již od společného působení v Blšanech. Ten má mj. kontakty na německou skupinu investorů. V poslední době se ovšem hodně mluví o kazažském miliardáři Talgatu Bajtazijevovi. Deník Sport přinesl informaci o tom, že Bajtazijev má dál o vstup do Slavie zájem, dokonce prý o její celé odkoupení. Jako prioritu si však stanovil získat stadion v Edenu, či alespoň výrazný podíl v něm. Podle Sportu jeho tým nyní v Londýně vyjednává se zástupci společnosti Vinet, která stavbu vlastní. Pokud ano, vstoupil by Kazach neprodleně do kontaktu s majitelem klubu Alešem Řebíčkem a mohl by získat vliv i ve Slavii. Podle informací HATTRICKU a efotbalu.cz si ovšem Řebíček nedávno půjčil peníze od majitele Unimex Group a slávistického sponzora Jiřího Šimáněho. Podle našich dobře informovaných zdrojů zní dohoda tak, že pokud se Aleši Řebíčkovi do února klub nepovede prodat a vrátit dluh, spadne do klína Šimáněmu, jenž se o něj bude administrativně starat, či je poté prodá sám.

Nejlepších 25 hlášek české historie za poslední čtvrtstoletí (

„Je to tak, Jiří Šimáně by v takovém případě klub získal. Mám však informace o tom, že už předtím by se mělo kolem prodeje Slavie konečně něco uskutečnit. Do Vánoc se to asi nestihne, ale v lednu by k tomu dojít mohlo,“ potvrdil informaci o dohodě Řebíčka se Šimáněm i o pohybu v Edenu také druhý velmi dobře informovaný zdroj HATTRICKU a fotbalu.cz.

Jiří Šimáně v minulosti sponzorsky podporoval jak Slavii, tak např. Mladou Boleslav. Před léty byl osloven, aby se stal předsedou fotbalového svazu, ale s díky to odmítl. Má dobré kontakty např. s bývalým slávistickým a boleslavským generálním ředitelem, dnes manažerem české jedenadvacítky Jaromírem Šeterlem.

Server Slaviafans.com. psal o Šimáněm v souvislostí s koupí Slavie už koncem listopadu:

"JUDr. Jiří Šimáně (65 let, narozen 19. prosince 1949) je majitelem společnosti Unimex Group a.s., vlastní majetek v hodnotě 11,9 miliardy Kč (11. místo v žebříčku Forbes.cz) Šimáněho majetek spočívá především ve společnosti Unimex Group, ve které vlastní 60 procent akcií. Pod ní spadá kromě retailových Global Spirits, Global Wine a Global Stores také 50 procent společnosti Travel Service – největšího českého leteckého dopravce. Dále mu patří golfové hřiště Albatros a podíl v developerských projektech."

Proč by mohl být budoucím majitelem Slavie?Stačí vyjmenovat Travel Service, Canaria Travel nebo Smart Wings a každému slávistovi musí být jasno. Všechny tyto společnosti patřily nebo patří Jiřímu Šimáněmu a těžko by se dlouhodobě objevovaly na sešívaných dresech bez jeho vůle a souhlasu. Všechny jeho společnosti jsou také vázány na Česko, Slavia by tak pro ně mohla být strategickým marketingovým partnerem. Šimáně byl jako možný vlastník Slavie označován už v roce 2007, to ale tehdy jasně popřel.

Co by mohl do Edenu přinést jeho příchod?V první řadě samozřejmě prostředky, velmi důležitá je ale jeho dlouhodobá spolupráce s klubem. Lze usuzovat, že je minimálně v obecné rovině seznámen s děním v klubu a nevstupoval by tak do nového prostředí. Na rozdíl od jiných navíc vybudoval svou společnost sám, nikoliv jako součást silné investiční skupiny. Jeho vyšší věk by také mohl být příslibem větší rozvahy při řízení klubu.“

Tolik rovněž dobře informovaný server Slaviafans.com.

Trenér Beránek by si sice přál Chvalovského (alespoň v pozadí), fanoušci Slavie si pak přejí jakoukoli změnu k lepšímu, aby Slavia po pěti letech nedůstojného boje o přežití či o ligovou záchranu opět válčila o titul a účast v evropských pohárech.

Že by k tomu v zimní přestávce konečně nakročila – ať už s Kazachem, Chvalovským či se Šimáněm?

Pavel Procházka, šéfredaktor magazínu HATTRICK

11. prosince 2014 - Pavel Procházka | Foto: slavia.cz
Související články:Komentáře na téma: Prodá Řebíček Slavii Kazachům, nebo ji získá ...
celkem 6 komentářů
 
Re: KonečněIvan Krouský (anonym)14.12.2014, 21:31» reagovat
Nevím jak Řebíček přišel k penězům, nebyl souzen a odsouzen. Proto považuji Váše vyjádření za hloupou a nekorektní pomluvu.
Co na tom, když nám lumpové vládnou... Tatu (anonym)13.12.2014, 14:07» reagovat
Zloděj pomohl nakradenými penězi zachránit Slavii, to ano. Problém je v tom proč ve fotbale je morální aby kluby vlastnili lumpové .... Protože lumpové a zloději vlastní podniky v naší společnosti. Ještě když jim náhodou na lumpárny přijdou Klaus je omilostní.
A není to jedno ...Soukup (anonym)12.12.2014, 16:55» reagovat
... s kým sešívky sestoupí?
Konečně!Jirka (anonym)11.12.2014, 12:54» reagovat
Ať je to kdokoli, Řebíček ale už ne, obklopil se hrůznými lidmi.
Re: Konečně!d (anonym)11.12.2014, 13:48» reagovat
Buďme rádi, že nás Řebíček zachránil to mu patří obrovské díky,ale boužel nesehnal odborníky na fotbal co by mu s tím pomohli.
Re: Konečně!japoko (anonym)12.12.2014, 11:45» reagovat
Svatá prostoto, to snad nemyslíš vážně! Řebíček je zkáza všeho, tedy i Slávie! Situace za posledních 5 let to dokazuje!
Váš komentář:
 
*
*
* Položky označené hvězdičkou a text příspěvku je nutno vyplnit.Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace