Devět důležitých soubojů, které největším hvězdám zničily pověst

Devět důležitých soubojů, které největším hvězdám zničily pověst

Hned celá řada skvělých hráčů, kteří celou svou kariéru předvádějí nadstandardní výkony, okusila osudový zápas, ve kterém se nepovedlo vše, na co jen sáhli. Špatných devadesát minut, kterých sebevědomí hráče srazilo na kolena a nepovedený výkon, který utkvěl v paměti nejednoho fanouška. Dobré mínění o hvězdě se pak boří jak domeček z karet a jen horko těžko se získává respekt zpět. Podívejme se na devět takových případů, které nám za pomoci webu Sportskeeda připomnělo, jak vratká je přízeň publika.

Kdo dokáže sesadit z trůnu Messiho a Ronalda? Známe osm statečných!

9. Iker Casillas vs. Nizozemsko


Španělská brankářská ikona nastoupila do vlaku plného útlumu již dávno předtím, než onoho osudného večera v Salvadoru. Ve skutečnosti se jeho kariéra hluboce propadala již od jeho nešťastného zranění během vlády José Mourinha na Santiago Bernabeu. Casillas přijel na světový šampionát stejně jako jeho krajané obhajovat titul, úvodní zápas s tulipány je však zaskočil více, než čekali. Robin Van Persie, Arjen Robben a Wesley Sneijder využili okamžiku nepřipravenosti a soupeře doslova smetli. Na vině byli právě i nejisté výkony Casillase, kterého média z celého světa po této blamáži rozhodně nešetřila.

[break]
FM 2015: 20 obránců, které prostě musíte podepsat!

8. Roberto Carlos vs. Francie


Legendární brazilský obránce, který v současné době v trenérské funkci vede turecký klub Akhisar Belediyespor, sledoval vždy celý svět s očekáváním, co na trávníku vymyslí. Kanárci v roce 2006 opět usilovali o titul mistra světa na světovém šampionátu v Německu, cesta jim však byla zatarasena prokletou Francií již ve čtvrtfinále. V 56. minutě právě Carlos špatně odhadl pásmo ofsajdu a nabídl Thierrymu Henrymu bezproblémově zakončit po volném kopu Zidana. Jeho kariéra šla poté již jen směrem dolů a Real Madrid ho za čas prodal.

[break]
Deset hráčů, kteří v tomto roce nejspíš pověsí kopačky na hřebík

7. Maicon vs. Tottenham Hotspur


Někdy se nejedná o souboj dvou týmů, ale dua jedinců v rozdílných dresech, kteří jsou mezi klubem hráčů vidět nejvíce. Svou porci smůly si Maicon vyžral v dresu Interu Milán v roce 2010, kdy tomuto italskému celku Liga mistrů postavila anglický Tottenham. Spurs mohou děkovat bohem obdařeného Garetha Balea, který zaznamenal toho večera hattrick a brazilský obránce si mohl už jen sypat popel na hlavu, že v konfrontaci s tímto Velšanem totálně vyhořel. Od té doby to s ním jde jen z kopce, neboť ani angažmá na Etihad nevyšlo podle představ a nyní se o svou šanci rve v AS Řím. V létě na světovém šampionátu v rodné zemi si s ním na hřišti dělal ve čtvrtfinále James Rodríguez co jen chtěl a chatrný výkon proti Němcům v semifinále doznal výsledku, jaký netřeba připomínat.

[break]
Které kluby utratily za posledních deset let nejvíce peněz?

6. Fabien Barthez vs. Arsenal


Sir Alex Fertguson měl problém po odchodu Schmeichela, kdo by mohl dánskou hvězdu nahradit v brance Rudých ďáblů. Místo nakonec zaujal francouzský držák z MS 1998 Fabien Barthez, jehož kariéra na Old Trafford začala slibně, ale poté nabrala strmý pád díky neohrabaným výkonům, které přinášely chyby. Největší minely se zrodily proti Arsenalu, ve kterém tehdy zářil jeho krajan Thierry Henry. Brankář United potřeboval v roce 2001 v rámci Premier League předvést proti Gunners bezchybný výkon, ale již po pár minutách neohrabaně daroval míč právě Henrymu. To však nebyla jeho jediná kaňka v zápase a jeho kariéra postupně ulehala k odpočinku.

[break]
Které čtyři hvězdy vyřeší trable United?

5. Juan Sebastián Verón vs. Bayer Leverkusen


Nebylo pro Sira Alexe Fergusona snadné přivést v roce 2001 argentinského záložníka z italského Lazia Řím. Své hvězdné výkony si však nechal na apeninském poloostrově a forma na Old Trafford rozhodně neodpovídala ceně, za kterou do Anglie přišel. Největší šok přišel v Lize mistrů v semifinále, kdy nebyl na trávníku proti Leverkusenu vůbec vidět a nastupující německé hvězdě Michaelu Ballackovi v cestě nikdo nestál. Svou kariéru ještě částečně vzkřísil později v Interu, ale nikdy nedosáhl své největší slávy. Po světovém šampionátu v roce 2002 se na něj snesl dokonce i hněv argentinských příznivců.

[break]
Hvězdy španělské ligy, které mohou obléknout dres Liverpoolu

4. Dunga vs. Francie


Existuje hned několik druhů vůdců. Tiší a skromní jako Javier Zanetti nebo Andres Iniesta, udatní a neohrožení lídři jako Fransesco Totti nebo Steven Gerrard a vyzývaví jako Roy Keane nebo Patrick Vieira. Carlos Dunga, který v současné době vede brazilskou reprezentaci, patří k té druhé kategorii, přestože to tak ve finále Mistrovství světa ve Francii proti domácímu výběru ani trochu nevypadalo. Emmanuel Petit a Zinedine Zidane ho k míči prakticky nepustili a „kanárci“ v samotném závěru turnaje neuspěli.

[break]
Deset hráčů, kteří v tomto roce nejspíš pověsí kopačky na hřebík

3. Fabio Cannavaro vs. Fulham


Italský majitel Zlatého míče za rok 2006 to neměl v Juventusu nikdy jednoduché. Fanoušci „Staré dámy“ ho nikdy nepřijali, a přestože se je svými výkony snažil naklonit, stačil jeden zápas a bylo všemu jinak. Po třech sezónách v Realu Madrid se do Turína vrátil, ale nikdo nevítal. Právě v roce 2010 si měl Juventus napravit chuť po vyřazení v základní skupině Ligy mistrů v Evropské lize. V Londýně s nimi tehdy změřil síly Fulham a italský velkoklub si vezl do Anglie náskok z prvního utkání 3:1. Jenže po jednobrankovém vedení si právě Cannavaro bezohledně řekl o červenou kartu a Juventus nakonec v deseti lidech prohrál 1:4. Osmifinále se pro něj stalo noční můrou, které se jen tak už nezbavil.

[break]
Kdo dokáže sesadit z trůnu Messiho a Ronalda? Známe osm statečných!

2. Frank Leboeuf vs. Senegal


O jedno z největších překvapení roku 2002 se postaral Senegal v úvodním zápase světového šampionátu s Francií. Tým, který vyhrál poslední MS i ME dostál mnoha slabin, mezi kterými byl i obránce Frank Leboeuf. Přestože celý francouzský výběr podal velice mizerný výkon, vlna kritiky se snesla především k jeho osobě, která ho ze Stamford Bridge vyhnala nejdříve do Marseille a poté do exotického Kataru.

[break]
Bony v kabině City ještě nebyl a už si získal obdivovatele

1. Moasir Barbosa vs. Uruguay


Pro Brazilce je fotbal posedlost. Pokud se slaví úspěch, hráči jsou pasování do role bohů a velebeni na každém rohu tohoto jihoamerického státu. V opačném případě to dopadá tak, jak jste si mohli všimnout i loňského léta na světovém šampionátu v této zemi. Nejvíce nenáviděný hráč, který kdy oblékal dres „kanárků“, byl bezesporu brankář Moasir Barbosa. V roce 1950 tehdy Brazilci hostili světový šampionát a na stadiónu Maracana v Rio de Janeiru měl právě Barbosa lví podíl na porážce ve finále od Uruguaye. Nikdy mu nebylo odpuštěno a krátce před svou smrtí i on prohlásil, že dostal ten nejhorší trest, jaký jen mohl. Celá Brazílie se k němu otočila zády.

Komerční masturbace! To je Zlatý míč FIFA. A proč Vrba ignoroval Ronalda i Messiho?